Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Allah'ın Sadık Kulu'nun vizyon hedefi 5 milyon

Allah'ın Sadık Kulu'nun vizyon hedefi 5 milyon

Türkiye'nin ilk uzun metraj 3D animasyon filmi ''Allah'ın Sadık Kulu: Barla'' bugün vizyona giriyor. Bediüzzaman'ın hayatını anlatan filmin gişe hedefi ise bir hayli yüksek.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2011 Cuma 12:56
Allah'ın Sadık Kulu'nun vizyon hedefi 5 milyon
Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatının en zorlu dönemlerinden 1927-1934 yılları arasındaki Barla hayatını anlatan" Allah'ın Sadık Kulu: Barla" filminin galası TİM-Maslak Show Center'da gerçekleşti. 

Türkiye'de 'Motion capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon film bugün gösterime girecek. Filmi izleyen sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda kişi, 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla'nın kardeşlik mesajı verdiğini ve Bediüzzaman Said Nursi'nin daha iyi anlaşılmasına katkı sunacağını aktardı.  

Filme siyaset, sanat, medya dünyasından yoğun katılım oldu. Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile , siyaset ve sanat dünyasından davetlilerin yanı sıra Haber 7 ailesinden Genel Yayın Yönetmeni Yaşar İliksiz, Editör Ersin Çelik ile yazarlardan Erkam Tufan Aytav ve Hasan Öztürk de gösterimdeydi.

Yapımcılığını Fatih Gök'ün yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı, 3,5 yıllık titiz birçalışmanın ürünü olan 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla, Ser film tarafından hazırlandı. Film, Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerinin tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendi

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan Barla hayatını animasyon türüyle beyazperdeye aktaran "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" yurt çapında 255 kopyayla 303 salonda vizyona girecek.

HEDEF 5 MİLYON, RAKİP RECEP İVEDİK

Filmin gişe hedefi ise 5 milyon. Gösterimin sonunda takdimleri yapan Samanyolu TV Ana Haber Spikeri Kemal Gülen, grup olarak 5 milyon gişe hedeflediklerini ve bunu başarabileceklerini söyledi. Allah'ın Sadık Kulu: Barla, 5 milyon izleyiciye ulaşırsa Türkiye rekorunu da kırılmış olacak. Mevcut gişe rekoru ise 4 milyon 301 bin rakamıyla Recep İvedik filmine ait.

FATİH GÖK: BEKLENTİMİZ ÇOK YÜKSEK


Yapımcı Fatih Gök, film uzun süren bir çalışmanın sonucunda bu güne kadar geldiğini kaydetti. 3,5 yıl boyunca yoğun heyecanlı ve bir o kadar da ürkek bir hazırlık dönemi yaşadıklarını anlatan Gök, "Binlerce fotoğrafın sonunda güzel bir teknikle heyecanla bugünleri bekliyorduk. Sonunda çok güzel bir filmin beyaz perdeye yansıdığını düşünüyorum. İnşallah filmimiz beklentimiz çok yüksek. Bu teknikle yapılan filmin en son ulaştığı rakamın biraz daha üzerine çıkarak Bediüzzaman Hazretlerine yakışan tarzda bir seyirci potansiyeli yakalayacağımızı tahmin ediyoruz." dedi.

ÜSTADI SEVENLER KARŞILIK VERECEK

Yönetmen Esin Orhan ise "Allah'ın Sadık Kulu:Barla"nın Türkiye'de ilk kez motion caption tekniği ile hazırlanan ilk uzun metrajlı film olduğunu söyledi. Yayın grubu olarak sinemaya yönelik çizgi filmler üretmek maksadıyla çizgi film birimini kurduklarını aktaran Orhan, "Bunun ardından Bediüzzaman gibi bir şahsiyetle başlayalım istedik. Bu sırada da teknik alt yapımızı oluşturup, 3,5 yıllık bir süre içerisinde neticeyi aldık. Projemizin toplumsal bir karşılığı var. Üstadı sevenlerin beyazperde görmek isteyenlerin buna karşılık vereceğini düşünüyorum. Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gösterime girecek. Avrupa ve Ortadoğu da gösterimi de olacak." diye konuştu.  

HAKKINDA YAZILAN BÜTÜN HATIRATI TOPLADIK

Senarist Rıdvan Kızıltepe de Bediüzzaman'ı anlamanın gerçekten zor olduğunu kaydetti. Bediüzzaman'ın emsalsiz bir insan olduğunu aktaran Kızıltepe, "Duyguları itibariyle çok bambaşka yerde bir insan. İlim itibariyle çok çok yüksek bir insan. Ondan da öte hayatta pek çok insanı etkilemiş ve etkilemeye devam eden bir insan. Bu kadar etkileyen bir insanı hepimizin hayatında, düşüncelerindeetkileri var.  Bediüzzaman'ın filmini yapmadan önce bu konuda yazılmış bütün hatıratı toplamaya çalıştık. Filmin yapım süresince Abdullah Aymaz ve Ali Ünal hocam ile istişare halinde olduk." ifadesini kullandı.

Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com