Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Allah dilerse arılar kırmızı bal yapar...

Allah dilerse arılar kırmızı bal yapar...

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2010 Cuma 12:22
Allah dilerse arılar kırmızı  bal yapar...

Arılar kırmızı bal yaptı, üretici şaştı kaldı

ABDde Brooklyn Red Hooktaki arıcılar, kovanlarından çıkan peteklerdeki balın kırmızı renkte olduğunu görünce şaşkına döndü. Peteklerden kıpkırmızı damlayan bal incelemeye alınınca gerçek kısa sürede anlaşıldı.

Arıcılar kırmızı balı incelemeye gönderdi ve testler sonucunda içinde gıda boyası olduğu anlaşıldı.
Aynı boyanın maraska kirazı meyve suyunda da olduğunu farkeden arıcılar, sonunda arıların yakındaki Dells Maraska Kirazları fabrikasını sık sık ziyaret edip, tekrar kovanlarına döndüklerini anladı.

Arıcılardan biri olan Cerise Mayo, New York Timesa yaptığı açıklamada, Buna inanmak istemedim. Tuhaf bir ağaç türünden geldiğini düşündüm diyor.

Kovanları durumdan etkilenen bir diğer arıcı David Selig de arıların geceleri kırmızı kırmızı parladıklarını, hafiften parıltılı olduklarını söylüyor.

Fabrika sahiplerinin arılardan kurtulmak için tuttuğu New York Arıcılar Dernegi Başkanı Andrew Cote, Arılar beş kilometreye kadar uzayabilen yolları boyunca herhangi bir tatlı sıvıdan beslenirler diyor.

Milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com