Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Alimlerden vahdet çağrısı

Alimlerden vahdet çağrısı

Günümüzde birçok yerde akan kanın Müslüman kanı olduğunu belirten alimler emperyalistlerin hilelerine karşı Müslümanları birlik ve beraberliğe çağırdı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 09:04
Alimlerden vahdet çağrısı

Tevhit anlayışının ciddi yaralar alması sonucu Müslümanların dağınık hale geldiğini ifade eden alimler, bundan dolayı dünyanın farklı yerlerinde akan kanın Müslüman kanı olduğunu söyledi.

İslam coğrafyasından akan kanın, kirletilen namusların ve istila edilen toprakların Müslümanların ümmet şuurunu kaybetmesinden kaynakladığını belirten bölge alimlerinden Molla Bahri Kılıç, Batı emperyalistlerin hilelerine karşı Müslümanları birlik ve beraberliğe çağırdı.

Müslümanların tarihin en zor dönemlerinden birini yaşadıklarını söyleyen Kılıç, İslam topraklarında yapılan büyük zulüm ve katliamlara dikkat çekerek bu durumdan sıyrılışın tek çaresinin Müslümanların birlik ve beraberliğinden geçtiğini vurguladı.

Bu gün aidiyetler ve mensubiyetler küçük gruplara ve ideolojilere dönüştürülmüş

Kılıç, Tevhidi anlayışın yaralar almasına paralel ümmet aidiyetinin ve mensubiyetinin de ciddi yara aldığını söyledi. Kur’an’ın, bu ümmetin mensuplarını Müslüman diye isimlendirdiğini belirten Kılıç, ancak bu gün aidiyetler ve mensubiyetlerin küçük gruplara ve ideolojilere dönüştürüldüğünü bunun da ümmeti tefrikaya düşürdüğünü, ümmetin dayanışmasını bitirdiğini ifade etti.

Ümmetin bir diğer ayrılık sebebin de Müslümanların bir halifesinin olmamasına bağlayan Kılıç, Müslümanların yeniden toparlanmaları hilafet merkezini icra etmeleri gerektiğini söyledi.

Bu gün yeryüzünde en ucuz kan Müslümanların kanı olmuştur

Kılıç, “Bu gün Hristiyanları papası vardır. Bunların kendi mezhebi ihtilafları olsa da, konu Müslümanlar olunca siyaseten topyekûn birlikte Müslümanlara saldırıyorlar. Bu da bizim halifemizin olmayışından kaynaklanıyor. Tüm bu olumsuzlukları bundan dolayı görüyoruz. Tevhit bozulunca, ümmet aidiyeti yara alınca ve Müslümanların halifesi olmayınca ortaya hiç de arzu etmediğimiz Müslümanların aleyhinde bu tablolar ortaya çıkıyor. Bu gün yeryüzünde en ucuz kan Müslümanların kanı olmuştur. Her yerde kanı akıtılan Müslümanlardır. Tüm bunlara rağmen Müslümanlar olarak kendimize bir çeki düzen vermez isek, bu gerçekten perişanlığımızın devam edeceğini gösteriyor.” şeklinde konuştu.  (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com