Advert
Advert
Advert

Alimler Peygamberler şehrini gezdi

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları tarafından düzenlenen Kutlu Doğum mevlid etkinliğine katılan Irak Kurdistan'ındaki âlimler heyeti, Şanlıurfa’nın Balıklı Göl ve Eyüp Peygamber makamını gezdi.

Alimler Peygamberler şehrini gezdi
Alimler Peygamberler şehrini gezdi

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları tarafından 19 Nisan’da düzenlenen Kutlu Doğum mevlidine katılan Irak Kürdistan’ından gelen âlimler heyetinden M.Abdurrahman Tevfik, Cemal Reşit, Seyda Ahmet, Seyda Celal, MamosteFaqir, Seyda Cemal, Seyda Hamza ile Türkmen radyosunun imtiyaz sahibi Şeyh Cafer, ziyaret amaçlı gelmiş oldukları Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da Balıklıgöl ve Eyüp Peygamber makamını gezdi. Heyet, ikindi namazını balıklı gölün içinde bulunan Mevlidi Halil Camisinde kılarak, Hz İbrahim’in doğduğu rivayet edilen mağarayı ziyaret etti.

Heyet daha sonra, Balıklı Göl'ü gezerek balıklara yem verdiler. Şanlıurfa’nın Peygamberler şehri olarak anılmasının çok güzel olduğunu söyleyen heyet, anı olarak bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Eski çarşıyı da gezen heyet, alışveriş yapıp Gümrük Han'da çay içtiler. Heyete Şanlıurfa’yı gezdirip tarihini anlatan, Âlimler ve Medreseliler Birliği (İTTİHAD) üyeleri, Molla Müfit Yaray ve Sinan Ünel, “Irak Kürdistan’ından gelen Âlimlerimiz, Şanlıurfa’yı çok gezdiler. Urfa’nın tarihi yapısını, Camilerini gezdiler. Onları Balıklıgöl ve Eyüp Peygamber makamını gezdirdik. Zaman olsaydı daha çok yerleri gezdirirdik.” Dedi.

Heyet akşam yemeğini yedikten sonra Mardin’e doğru yola çıktılar. (Mustafa GÜL-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle