Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Alimler Peygamberler şehrini gezdi

Alimler Peygamberler şehrini gezdi

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları tarafından düzenlenen Kutlu Doğum mevlid etkinliğine katılan Irak Kurdistan'ındaki âlimler heyeti, Şanlıurfa’nın Balıklı Göl ve Eyüp Peygamber makamını gezdi.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2015 Salı 14:31
Alimler Peygamberler şehrini gezdi

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları tarafından 19 Nisan’da düzenlenen Kutlu Doğum mevlidine katılan Irak Kürdistan’ından gelen âlimler heyetinden M.Abdurrahman Tevfik, Cemal Reşit, Seyda Ahmet, Seyda Celal, MamosteFaqir, Seyda Cemal, Seyda Hamza ile Türkmen radyosunun imtiyaz sahibi Şeyh Cafer, ziyaret amaçlı gelmiş oldukları Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da Balıklıgöl ve Eyüp Peygamber makamını gezdi. Heyet, ikindi namazını balıklı gölün içinde bulunan Mevlidi Halil Camisinde kılarak, Hz İbrahim’in doğduğu rivayet edilen mağarayı ziyaret etti.

Heyet daha sonra, Balıklı Göl'ü gezerek balıklara yem verdiler. Şanlıurfa’nın Peygamberler şehri olarak anılmasının çok güzel olduğunu söyleyen heyet, anı olarak bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Eski çarşıyı da gezen heyet, alışveriş yapıp Gümrük Han'da çay içtiler. Heyete Şanlıurfa’yı gezdirip tarihini anlatan, Âlimler ve Medreseliler Birliği (İTTİHAD) üyeleri, Molla Müfit Yaray ve Sinan Ünel, “Irak Kürdistan’ından gelen Âlimlerimiz, Şanlıurfa’yı çok gezdiler. Urfa’nın tarihi yapısını, Camilerini gezdiler. Onları Balıklıgöl ve Eyüp Peygamber makamını gezdirdik. Zaman olsaydı daha çok yerleri gezdirirdik.” Dedi.

Heyet akşam yemeğini yedikten sonra Mardin’e doğru yola çıktılar. (Mustafa GÜL-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com