Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Alimler Cemiyetinden Muhammed Muhtar için taziye mesajı

Alimler Cemiyetinden Muhammed Muhtar için taziye mesajı

Merkezi Diyarbakır'da olan Alimler Cemiyeti, vefat eden Mısır'ın önde gelen âlimlerinden 70 yaşındaki Şeyh Muhammed Muhtar'ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 06:24
Alimler Cemiyetinden Muhammed Muhtar için taziye mesajı

 Merkezi Diyarbakır’da olan Alimler Cemiyeti, vefat eden Mısır’ın önde gelen âlimlerinden 70 yaşındaki Şeyh Muhammed Muhtar’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayınladı.
Alimler Cemiyeti’nin taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi nedeniyle ebedi hayata irtihal eden Mısır’ın önde gelen âlimlerinden 70 yaşındaki Şeyh Muhammed Muhtar’ın vefatı bizleri derinden üzmüştür.


Munir Gadban, Muhammed Kutup, Gulam Azzam, Muhammed Muhtar ve diğerleri… İslam Dünyası bu sene çok değerli âlimlerini kaybetti.


Aşure orucunun tutulduğu pazartesi günü iftarını açtıktan sonra Rabbine kavuşan Muhammed Muhtar, ömrü boyunca İslami dava uğruna binbir sıkıntıya maruz kalmış, inandığı dava uğruna 20 yıldan bu yana yabancı ülkelerde hicret hayatı yaşamış ve en sonunda da kendi öz vatanından uzak bir yerde, Türkiye’de hayatını kaybederek, İstanbul’da defnedilmiştir.


Mısır’ın ileri gelen cemaatlerinden biri olan Cemaati İslami’nin hatibi olarak da bilinen Şey Muhtar, tıpkı diğer İslam önderleri gibi, Firavun Hüsnü Mübarek zamanında cezaevi yatarak işkencelere maruz kaldı. Hicret ettiği İngiltere topraklarında da davet çalışmalarında bulunarak birçok talebe yetiştirdi. Yüzlerce kişinin hidayetine vesile oldu. Mısır’da yapılan darbenin ardından Türkiye’ye gelmek zorunda kaldı ve burada Rabbine kavuştu.


Bu vesileyle merhum Şeyh Muhammed Muhtar’a Allah’tan rahmet diler, başta ailesi ve dava arkadaşları olmak üzere sevenlerine sabırlar dileriz.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com