Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Alıç ağacının kökleri büyük kayayı parçaladı

Alıç ağacının kökleri büyük kayayı parçaladı

Mardin'in Derik ilçesinde kayada yetişen ve kökleri kayayı ikiye bölen alıç ağacı görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 09:12
Alıç ağacının kökleri büyük kayayı parçaladı

Derik-Mazıdağı karayolunun 2. kilometresindeki dağlık kesimde bir kayanın zemininde yetişen ve zamanla büyüyen alıç ağacının kökleri büyük kaya parçasını ikiye böldü. Zeytin ağacı görenleri hayrete düşürüyor.   

Çocukken bunu gördüğünde ağacın bu kadar büyüyüp kaya parçasını yararak meyve vereceğini hiç tahmin etmediğini dile getiren Abdurrahman İzci, bunun bir mucize olduğunu belirterek insanların bundan ibret alması gerektiğini söyledi.

Küçükken kayadan çıkan ağacın, kökünü nereye bırakacağını düşünüp merak ettiklerini belirten İzci “Ben 10-12 yaşlarındayken bundan yaklaşık 30 yıl önce hayvanlarımızı otlatmaya getirdiğimizde, kayadan çıkan bu ağacı gördük. O zaman daha küçüktü. Allah’ın hikmeti işte. O zaman böyle büyüyeceği ve meyve vereceği aklımıza hiç gelmiyordu. Sonuçta bir kaya parçasından çıkmıştı. Kökünü nereye bırakacaktı diye düşünüyorduk ama, Allah-u Teâlâ istediği her şeyi dilediği gibi yaratıyor. Bir şeye “ol dedi mi” hemen oluveriyor çünkü o her şeye kadirdir.” diye konuştu.

İnsanların bundan ibret çıkarması gerektiğini dile getiren İzci, “Gerçekten bu bir mucizedir. İnsanın bundan ibretler çıkarması gerekir. Allah’ın takdiri olmasa bu ağaç bu kayanın içerisinden kendi kendine yetişemezdi. Kökü kayayı ikiye bölerek yere ulaştı. Gördüğünüz gibi büyümüş meyve veriyor.   Her yıl meyve verdiği dönemde gelip meyvesini yiyoruz. Allah bilir ama birkaç sene sonra kökü daha da büyüyünce ikiye böldüğü kaya parçalarını birbirinden ayıracak.” dedi.(Mehmet Aslan/Abdullah Demir-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com