Advert
Advert
Advert

Ali Delioğlu İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı VİDEO

Pazar günü yapılacak olan AK Parti İl Başkanlığı için Yusuf Eğilmez'den sonra Ali İhsan Delioğlu'da adaylığını açıkladı.

Ali Delioğlu İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı VİDEO
Ali Delioğlu İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı VİDEO
Daha Önce Şanlıurfa AK Parti İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan ve Başbakan'dan tam destek alan Av. Yusuf Eğilmez'den sonra Başbakan Erdoğan'a rağmen adaylığı önünde herhangi bir engel olmadığını demokratik hakkı kullanarak delegeler desteği ile 2. bir liste çıkaracağını belirten Ali İhsan Delioğlu Adaylığını resmen açıkladı.

Şanlıurfa Dedeman otelinde düzenlediği bir basın toplantısı ile adaylığını resmen açıklayan Ali İhsan Delioğlu, AK Parti teşkilatlarında büyük sıkıntı olduğunu iddia ederek, seçimlerde 20 kişinin istifa ederek Miletvekiliğine aday olmasını da facia olarak değerlendirdi.

Adaylığı konusunda başbakan dahil herkesi yazılı olarak bilgilendirdiklerini söyleyen Delioğlu; "ben adaylığımı açıklamadan önce Başbakan Erdoğan Bakan Faruk Çelik ve Milletvekillerimizi yazılı olarak bilgilendirdim. adaylığımızı Başbakan istemediğini söylüyorlar. Hiç kimseden, Başbakan dahil, 'iki liste çıkmasın' diye bir uyarı almadık" dedi.

iki liste çıkaran başka illerinde olduğunu ve bu demokratik haktan hiç kimsenin mahrum bırakılamayacağını söyleyen delioğlu; "geçmişte Partinin çıkardığı liste değilde karşı listede kazanmış örnekler var. Tunceli ve Karaman bu bunlara örnektir" dedi.

"AK PARTİ KOORDİNATÖRLERİ HADLERİNİ BİLSİN"
Basın toplantısında parti teşkilatı koordinatlarına da sert çıkan Delioğlu; "seçim süreçlerinde Şanlıurfa'ya gelen sıra gecelerinde eğlenerek 3 günde ŞAnlıurfayı çözdük diyorlar. buna kim inanır? buna kargalar dahi güler. öncelikle şunu söylemek isterim ki hiç kimse Şanlıurfalılarla dalga geçemez. Urfalıların isteğini çözdüklerini söyleyen koordinatlar önce hadlerini bilsinler" dedi.
bir gazetecinin sorusu üzerine Balikligol.com'a Özel açıklama yapan Halil Özcan'ın Başbakanın Gösterdiği adayı destekleriz sözünü atfeden imalı bir açıklama ile; "Milletvekillerimizden hiç biri bize destek çıkışı olmadı. ama biz hepsinden destek istiyoruz" dedi.
Haber Mehmet Guli Aslan / Balikligol.com

VİDEO

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu