Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Algı operasyonlarıyla Müslümanlar hedef gösteriliyor

Algı operasyonlarıyla Müslümanlar hedef gösteriliyor

Müslüman ve sakallı insanların oluşturulan algı operasyonlarıyla hedef haline getirildiğini belirten Şanlıurfa Eğitimciler Derneği Başkanı, gizli bir elin bölge halkını birbirine kırdırmaya çalıştığını söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2015 Perşembe 18:02
Algı operasyonlarıyla Müslümanlar hedef gösteriliyor

 Kobani'de IŞİD ile YPG arasından yaşanan çatışmaların ardından Müslümanlar aleyhine yürütülen kirli algı operasyonları devam ediyor.

Özellikle basın ve sosyal medya üzerinden yürütülen bu algıyla Müslümanlar potansiyel suçlu durumuna düşürülüyor. Oluşturulan bu kirli algıyla toplumun kutuplaştırılıp çatıştırılmaya çalışıldığına dikkat çeken Şanlıurfa Eğitimciler Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, halkın gizli bir el tarafından ortaya konulan bu oyuna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Terörün amacı kargaşa çıkartıp insanlara korku salarak gündemde kalmak olduğunu söyleyen Öztürk, “Kobani’deki çatışmalarla başlayan ve Suruç’ ta 32 insanımızın katledilmesiyle birlikte normal kendi halinde olan insanlar bile sırf sakallı oldukları için DAEŞ’li olarak lanse edilmeye başlandı. Yani bilinçli bir şekilde peygamberin sünneti olan sakal, insanları katleden bir örgütün simgesi haline getirildi. Özellikle Suruç’taki patlamadan sonra bu daha çok hissedilmeye başlandı. İnsanlar artık sakallı insanlara ters ters bakar duruma geldi.” diye konuştu.

Müslüman ve sakallı insanların oluşturulan bu algıyla bölgede hedef haline getirildiğini belirten Öztürk, bunun, bölge halkını birbirine kırdırmaya çalışan gizli elin sahneye koyduğu yeni bir oyun olduğunu ifade etti. Sosyal medya üzerinden topluma korku pompalanıyor Özellikle sosyal medya üzerinden topluma korku verilmeye çalışıldığını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti: “Son günlerde sakallı veya çarşaflı herhangi bir grubun fotoğraf çekip ‘ISİD’liler şurada görüldü’ veya mit tarafından duyuru yapılmış gibi bazı araç plakaları verilerek ‘bomba yüklü kamyon bilmem nerelere eylem düzenleyecek’ diye sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlar yapılıp duruyor. Bir kere DAEŞ’in canlı bombaları grup halinde, sakallı veya çarşaflı gezeceğini sanmıyorum. Hatta çoğu canlı bomba eylemcisi dikkat çekmemek için sakalını kesiyor. Bunu son Suruç saldırısında basında paylaşılan fotoğraflarda gördük. Saldırıyı yapan kişi sakalsızdı.” Halk oynan bu oyunlara karşı dikkatli olmalı Herkesi oynanan bu oyunlara karşı dikkatli olmaya çağıran Öztürk, “Bölge halkının birbirine düşmesini, kin beslemesini, çatışmasını isteyenler var. Bunlar masum insanların ölümüne yol açabilecek olayların çıkmasını istiyorlar. Herkes burada iyi düşünmek zorundadır. Bizim dedelerimiz, babalarımız hatta birçok akrabamız sakallıydı ama IŞİD’li değildi. Daha dikkatli olalım bu fitne tohumunu aramıza serpmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com