Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Albayrak: Maksadımı aştım özür dilerim

Albayrak: Maksadımı aştım özür dilerim

Reyhanlılar'ın Suriyelilerin kafasını taşla ezdiğini iddia eden ve tepkilerin hedefine oturtulan gazeteci Hakan Albayrak özür diledi

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:18
Albayrak: Maksadımı aştım özür dilerim

Reyhanlı'da yaşanan olaylar nedeniyle önce Reyhanlılar'ın Suriyelilerin kafasını taşla ezdiğini iddia eden, daha sonra da bu olayları gerçekleştirenlerin bozkurt işareti yaptığını öne süren gazeteci Hakan Albayrak özür diledi.

Albayrak'ın açıklamaları bir sitede yer aldı.

İşte Albayrak'ın o yazısı:

"Televizyonda "Bütün Reyhanlı halkını suçlayamayız ama orada Suriyeli mültecilere saldıranlara gereken tepki gösterilmezse bütün Reyhanlı zan altında kalır" dedim, gazetede "Elbette ki Suriyeli mültecilere karşı işlenen suçlardan bütün Reyhanlı ahalisi sorumlu değildir. Fakat o suçları alkışlayanlar, yüksek sesle telin etmeye yanaşmayanlar yüzünden, Baas ve Neo-Nazi çetelerinin dümen suyunda giden bir Reyhanlı görüntüsü var maalesef" diye yazdım. Bunu "Hakan Albayrak bütün Reyhanlı halkını katil ilan etti" diye çevirdiler. Şimdi de, Reyhanlı'da Suriyeli mülteciler aleyhindeki gösterilerde bazı kimselerin Bozkurt işareti yaptığına ilişkin sözlerimi " MHP 'liler cinayet işledi" diye çeviriyorlar.

ASLA ÖYLE BİR İDDİAM YOK

Asla öyle bir iddiam yok ve olamaz. En az bir Suriye linin linç edildiğini -bir doktorun gayri resmi beyanına istinaden- iddia ettim, fakat o linçin nerede ve tam olarak kimler tarafından gerçekleştirildiğine dair bir şey söylemedim. Söylemem mümkün de değil, çünkü bilmiyorum.

MAKSADIMI AŞTI

Gerek televizyondaki konuşmalarımda ve gerekse gazetedeki yazımda maksadını aşan ifadeler oldu, evet. Bunlar için Reyhanlı halkından, MHP camiasından ve bütün Türkiye'den özür dilerim. "Esed rejiminin cinayetlerini konuşacağımız yerde neler konuşuyoruz?" diyerek giriştiğim bir işte ben de hedefin saptırılmasına katkıda bulundum maalesef.
Tek tesellim, konuşmalarımın ve yazımın Reyhanlı'da Suriyeli mültecilere yönelik yeni saldırıların gerçekleşmesini önlemeye katkıda bulunduğu ihtimali.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com