Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Akyürek'ten işadamlarına çağrı

Akyürek'ten işadamlarına çağrı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Urfalı zengin iş adamlarına çağrı da bulunarak, “3-5 Ortak bir araya gelerek Organize Sanayi Bölgesinde fabrikalar kurun, işsiz gençlerimize istihdam sağlayın” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2014 Çarşamba 08:31
Akyürek'ten işadamlarına çağrı

Şanlıurfa’da 4 gündür çeşitli temaslarda bulunan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne (OSB) atanan Oktay Yaşar’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Bu ziyaretin ardından Müdür Yaşar’ın yanı sıra OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim İletmiş ve sanayici iş adamları ile bir araya gelen Milletvekili Akyürek, sanayicilerin sorunlarını dinledi. Sanayici iş adamları, 2. OSB’de elektrik fiyatlarının yüksek oluşunu ve alt yapı tamamlanması konusunda taleplerini Milletvekili Akyürek’e ilettiler. Akyürek, yaptığı açıklamada, tüm milletvekili arkadaşları ile birlikte OSB’de geçmişte yaşanan sorunları giderdiklerini belirterek, elektrik ve altyapı sorununu da çözeceklerinin sözünü verdi. Akyürek, 1. OSB ile 2. OSB’nin birleşmesinin söz konusu olduğunu belirterek, bunu sevindiren bir gelişme olarak yorumladı.

 “Büyük firmalar Urfa’ya yatırım yapıyor”

Özellikle Urfa’nın teşvik paketinde 6. bölgede bulunmasından dolayı çok büyük firmaların Şanlıurfa’da yatırım yaptıklarını dikkat çeken Akyürek, “Yakın zamanda Türkiye’nin önde gelen firmalarından dolan Eti de, Urfa’da fabrika için temel atacak. Buna benzer büyük firmalar da daha önce Urfa’ya gelmişti ve gelmeye de devam edecek. Urfa’da yatırımın artması ve işsizliğin önlenmesi için girişimlerde bulunuyoruz” dedi.

Milletvekili Akyürek, Urfalı zengin iş adamlarına da çağrıda bulunarak, “3-5 Ortak bir araya gelerek organize sanayi bölgesinde fabrikalar kurun, işsiz gençlerimize istihdam sağlayın. Urfa’daki potansiyel Ortadoğu’ya yeter. Şuanda Türkiye’de pamuğun 3/2’si Urfa’da üretiliyor ama bunun çoğu ilimiz dışında işleniyor. Bu Urfa’ya yakışmıyor, Urfa’nın da sanayide güçlü olması lazım. Bunun için tüm zenginlerimizden yatırım yapmalarını rica ediyorum ” diye ifade etti.

Yaşar; 17 Bin kişi istihdam ediliyor

OSB Müdürü Oktay Yaşar da, Şanlıurfa’da 200’e yakın aktif fabrika olduğunu ve yaklaşık 17 Bin kişinin istihdam edildiğini, bu sayının artması için OSB’de yatırımlar yapılması gerektiğini kaydetti. Yaşar ayrıca, Milletvekili Akyürek’in nezaket ziyaretinden dolayı da kendisine teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com