Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem AKTİF-SEN BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI KINADI

AKTİF-SEN BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI KINADI

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2013 Cumartesi 19:48
AKTİF-SEN BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI KINADI

AKTİF-SEN Şanlıurfa Şubesi Başkanı Veysel Öncel, ilimizde Açık öğretim Sınavlarında başörtüsünden dolayı  göreve alınmayan öğretmenin mağduriyeti karşısında bir basın açıklaması yaptı:

AKTİF-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı Veysel Öncel, “Toplumun vazgeçilmez kıymetlerinden olan kadınlarımız ve kızlarımız için eziyet haline gelen yasakların kaldırılması için hep feryad ettik. Biz gerçek anlamda özgür bir toplumda düşünce ve inançlardaki çeşitliliğin engellenmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir gücün, otoritenin toplumsal dokuya müdahale etmemesi, insanları ötekileştirmemesi gerektiğini ve içtimai hayatın dışına itilen başörtülü kadınlarımıza özgürlük gelmesi gerektiğini her yerde dile getirdik, dile getirmeye devam edeceğiz.

Artık her alanda önderlik yapmaya çalışan bir ülkede köhnemiş zihniyetlerin yer alması utanç vericidir. Bu hafta ilimiz Şanlıurfa Merkez Kız Anadolu Lisesinde Açık öğretim Fakültesi Sınavında bir öğretmen arkadaşımız, inancı gereği başındaki örtüden dolayı sınavdaki görevine alınmamıştır
Bizler inanç özgürlüğünden yanayız. Kişilerin sınıflara ayrılması, kategorize edilmesi, dışlanması çağdışı bir davranıştır. Bu davranış karşısında Aktif-Sen olarak her zaman dik duracağımızı, bütün vatandaşlarımızın meşru haklarının iade edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek isterim.

Bugün özgürlükleri kısıtlamaya çalışan elleri ve zihniyetleri kınıyoruz.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com