Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye AKP'ye oy veren elleriniz kurusun

AKP'ye oy veren elleriniz kurusun

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2010 Salı 05:33
AKP'ye oy veren elleriniz kurusun

Kemal Özdemir'in haberi
Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı merkeze 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı Mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk, yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ve internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk, bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik sarfettiği sözlerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbeli subayların Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.

Başbakan'ın memleketi sattığını biliyor musunuz ?

Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen Orgeneral Berk daha sonra köy sakinlerine seçimlerde oylarını hangi partiye verdiklerini sordu. Vatandaşlardan "Ak Parti'ye" yanıtını alan Saldıray Berk  "AK Parti'ye oy veren elleriniz kurusun" dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu, ( 70) "neden öyle diyorsunuz paşam ben de verdim oyumu" dedi. Necati Aydınoğlu'na dönen orgeneral Saldıray Berk, "Sen niye oyunu AK  Parti'ye verdin" sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Necati Aydınoğlu kış aylarında İstanbul'da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullu'nun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan'ın Ak Parti'den Belediye Başkanı seçilmesinin ardından 6 ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk "Bu iyi de memleketi sattığını da biliyor musun?' dedi. 

"Onu bilmiyorum" diyen Necat Aydınoğlu, paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.

Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi.

Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kısa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

www.haber-24.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com