Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akpınarlılar; Okumak istiyoruz

Akpınarlılar; Okumak istiyoruz

Şanlıurfa’nın Akpınar mahallesi okul sıkıntısı yüzünden çocuklarını Ulubağ İlköğretim Okuluna taşımalı servislerle gönderiyorlar. Ak Der Başkanı Ali Ay; “Okul istiyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2012 Salı 11:59
Akpınarlılar; Okumak istiyoruz
Mahallede okul olmadığından dolayı çocuklar için bir çok dezavantaj ortaya çıktığını vurgulayan Akpınar Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Ay; “ Küçücük çocukları sabahın ilk ışıklarında uykusuz ve kahvaltı yapmadan göndermek zorunda kalıyor. Güzergâhın Mardin yolu E 90 karayolunda olması her gün kaza riskini artırmaktadır. Bu durum hem öğrencilerimizin hem de velilerimiz ciddi bir endişeye neden olmaktadır. Kız çocukların okuma yazma oranın düşük olmasına hata hiç okula tanışmayan kızlarımız olmasına neden olmaktadır. Bu durumda mahallemizin ister istemez eğitim kalitesi düşmesine neden olmaktadır. Okulun bizim mahallemizden uzak kalması, veli öğretmen iletişimi olmadığından dolayı, öğrenciler yeterince eğitimden verimlilik alamıyor. Öğrencilerimize okul öncesi eğitimin verilmemesinden dolayıdır ki, okula başlayan öğrenciler okula başladığında sonra Türkçeyi doğru dürüst ancak 4 veya 5 sene öğrenebiliyorlar. Mahallemizde bulunan öğrencilerin eğitim kalitesi çok düşük olduğundan İlköğretimi bitiren öğrencilerimiz liseye gittiklerinde 1 sınıfta başarısız olup okulu bırakarak işsizler grubuna yâda il dışı tarım işçisi olarak çalışmaktadır. Mahallede zengin olanlar kendi imkânlarıyla çocuklarını merkez okullarına göndermektedir. Mahallemizin % 90 fakir ailelerden oluşmaktadır büyük çoğunluğu tarım işçisi. Yıllarca bitmeyen tek sorunumuz olan okulun bir an önce eğitime kazanılması.

Mahallemizde bir okulun olması demek o mahallenin eğitim kalitesinin yüksek olması demektir. Gerek sosyal gerekse kültürel değerlerin artması demektir. Başta kız çocuklarımız olmak üzere Gençlerimizin topluma kazanılmasını gelecekte vatanına milletine yararlı bireyler olması temennisindeyiz” dedi. 
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com