Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil

AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 12:23
AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil

AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik, İngilterede yayımlanan Daily Telegraph gazetesinin internet sitesindeki İran Türkiyenin iktidar partisine 25 milyon dolar bağışlıyor başlıklı makale nedeniyle özür dilenmesini ve makalenin gazetenin internet sitesinden silinmesini istedi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, gazetenin editörüne hitaben yazdığı yazıda, haberin AKP olarak kendilerini şaşkınlığa uğrattığını söylerken Böyle bir olay asla gerçekleşmediği gibi, haberinizdeki iddialar hiçbir kanıta dayanmamaktadır. Yalanlardan başka hiçbir şeye dayanmayan bu haberi kati olarak reddediyor ve partimiz aleyhine yapılmış böylesine temelsiz ve sinsi bir iddianın gazetenizde nasıl basılmış olabileceğine dair derhal bir açıklama bekliyoruz. diye konuştu.

Çelik, bu konuyu ulusal ve uluslararası mahkemelere götürme hakkını da saklı tuttuklarını ifade etti.

Daily Telegraphtaki haber

Daily Telegraph gazetesi haberinde İranın AKPye 25 milyon dolarlık bağış girişiminin Başbakan Erdoğanın ülkenin laik anayasasını terk etmeye hazırlandığı yolundaki korkularını artıracağı görüşü dile getiriliyor.

Con Coughlin imzalı habere göre Batılı diplomatlar, Erdoğanın, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad ile, Tahranın Türkiyenin önde gelen İslami partisinin kampanyasına kayda değer bir katkıda bulunmaya yönelik bir anlaşmayı görüştüğü haberleri karşısında paniğe kapıldı.

Gazeteye göre bu para, Erdoğanın gelecek yılki genel seçimlerde üçüncü defa seçilmesine yönelik kampanyaya destek olmayı amaçlıyor.

Haberde Türkiye hükümetinin İrandan para alındığı yolundaki iddiaları yalanladığı aktarılıyor.

Daily Telegraphın diplomatlara dayandırdığı haberde ayrıca İranın yardım kuruluşu İHHye maddi destek sağlamayı kabul ettiği iddiasına da yer veriliyor.

Türkiyede bir yardım kuruluşu tarafından Gazze Şeridine yardım götürmek üzere organize edilen filoya yönelik baskında dokuz eylemci ölmüştü.Etiketler:  daily telegraph haberine bbcden tarafsız haber 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com