Advert
Advert
Advert

AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil

AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil
AKP: Telegraph özür dile ve haberi sil

AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik, İngilterede yayımlanan Daily Telegraph gazetesinin internet sitesindeki İran Türkiyenin iktidar partisine 25 milyon dolar bağışlıyor başlıklı makale nedeniyle özür dilenmesini ve makalenin gazetenin internet sitesinden silinmesini istedi.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, gazetenin editörüne hitaben yazdığı yazıda, haberin AKP olarak kendilerini şaşkınlığa uğrattığını söylerken Böyle bir olay asla gerçekleşmediği gibi, haberinizdeki iddialar hiçbir kanıta dayanmamaktadır. Yalanlardan başka hiçbir şeye dayanmayan bu haberi kati olarak reddediyor ve partimiz aleyhine yapılmış böylesine temelsiz ve sinsi bir iddianın gazetenizde nasıl basılmış olabileceğine dair derhal bir açıklama bekliyoruz. diye konuştu.

Çelik, bu konuyu ulusal ve uluslararası mahkemelere götürme hakkını da saklı tuttuklarını ifade etti.

Daily Telegraphtaki haber

Daily Telegraph gazetesi haberinde İranın AKPye 25 milyon dolarlık bağış girişiminin Başbakan Erdoğanın ülkenin laik anayasasını terk etmeye hazırlandığı yolundaki korkularını artıracağı görüşü dile getiriliyor.

Con Coughlin imzalı habere göre Batılı diplomatlar, Erdoğanın, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad ile, Tahranın Türkiyenin önde gelen İslami partisinin kampanyasına kayda değer bir katkıda bulunmaya yönelik bir anlaşmayı görüştüğü haberleri karşısında paniğe kapıldı.

Gazeteye göre bu para, Erdoğanın gelecek yılki genel seçimlerde üçüncü defa seçilmesine yönelik kampanyaya destek olmayı amaçlıyor.

Haberde Türkiye hükümetinin İrandan para alındığı yolundaki iddiaları yalanladığı aktarılıyor.

Daily Telegraphın diplomatlara dayandırdığı haberde ayrıca İranın yardım kuruluşu İHHye maddi destek sağlamayı kabul ettiği iddiasına da yer veriliyor.

Türkiyede bir yardım kuruluşu tarafından Gazze Şeridine yardım götürmek üzere organize edilen filoya yönelik baskında dokuz eylemci ölmüştü.Etiketler:  daily telegraph haberine bbcden tarafsız haber 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!