Advert
Advert
Advert

Akkuş ve Çal Aileleri Barıştı

Akçakale Çevre yolunda 2014 yılında öldürülen İsmail Akkuş'un Ailesi ile Cinayeti işlediği söylenen M.A.Ç.'in ailesi barıştı.

Akkuş ve Çal Aileleri Barıştı
Akkuş ve Çal Aileleri Barıştı

Bir konuk evinde düzenlenen barış törenine Akkuş ailesi ve  Çal ailelerinin barış yemeğine; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa sebze meyve komisyoncuları derneği Başkanı Faruk Akbaş, Muhtarlar Dernek Başkanı Halil Haktankaçmaz,  ve her iki aile mensupları katıldılar.

Törende konuşan Başkan Güvenç, Şanlıurfa'nın barış anlamında her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. Barış yemeklerinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Başkan Güvenç şunları kaydetti;

" Urfamızın, ailelerimizin barışlarla güzelliklerle anılmasını sağlamamız gerekiyor. Büyüklerimiz bize böyle bir miras bıraktı. Biz de çocuklarımıza daha barış içerisinde bir Urfa bırakacağız. Kan davası bırakmayacağız. Vebalinin farkında olacağız. Hamd olsun o şuurda her geçen gün gelişiyor. Artık yirmi yıllık, otuz yıllık kan davalarını tatlıya bağlamıyoruz. On aylık, on iki aylık kan davalarını hatta kan davası da denmez ihtilafları barışla neticelendiriyoruz. Aile büyüklerinden Allah razı olsun diyorum."

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara yemek ikram edildi. Akabinde dua edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!