Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm

Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm

Adana'da toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanmak isteyen vatandaşların 3 gündür süren bekleme çilesi, Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi'nin vardiyalı çalışmaya geçeceğini duyurmasıyla çözüldü.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 20:25
Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından indirimli toplu taşıma kartlarının istismarının önüne geçilmesi için başlatılan çalışma sonrası ulaşımdan indirimli faydalanmak isteyen öğrenci, 65 yaş üstü yaşlı, sakat ve şehit yakınları, 3 gündür Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi önünü mesken tuttu.

Kent kart alarak indirimden faydalanmak isteyen vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi önünde girdiği kuyruk ise uzadıkça sabırlar tükendi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından Yolcu Kartı İşlem Merkezi’nde çift vardiyaya geçilme kararı alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, toplu ulaşımda kişiselleştirilmiş kent kart ‘Akıllı Kart’ uygulamasına geçişi kolaylaştırmak için, Yolcu Kart İşlem Merkezi çalışma saatlerinin yeniden düzenlenerek vardiyaların 2’ye çıkartıldığı kaydedildi.

Geçiş için son tarih yok

Ayrıca çift vardiya sisteminin14 Eylül –15 Aralık tarihleri süresince, 3 ay boyunca, 8.00 -24.00 saatleri arasında hizmet sunacağı belirtildi. Kişiselleştirilmiş Akıllı Kart alımı için herhangi bir son tarih de olmadığı vurgulandı.

Öte yandan, toplu taşıma araçlarında 1.80 TL olan ücret; öğrenci, 65 yaş üstü yaşlı, sakat ve şehit ailelerine verilecek fotoğraflı kent kart ile 1 TL olarak tahsil edilerek indirimden faydalandırılacaklar. (Ayhan Kaya –İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com