Advert
Advert
Advert

Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm

Adana'da toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanmak isteyen vatandaşların 3 gündür süren bekleme çilesi, Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi'nin vardiyalı çalışmaya geçeceğini duyurmasıyla çözüldü.

Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm
Akıllı Kart çilesine vardiyalı çözüm

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından indirimli toplu taşıma kartlarının istismarının önüne geçilmesi için başlatılan çalışma sonrası ulaşımdan indirimli faydalanmak isteyen öğrenci, 65 yaş üstü yaşlı, sakat ve şehit yakınları, 3 gündür Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi önünü mesken tuttu.

Kent kart alarak indirimden faydalanmak isteyen vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi Yolcu Kartı İşlem Merkezi önünde girdiği kuyruk ise uzadıkça sabırlar tükendi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından Yolcu Kartı İşlem Merkezi’nde çift vardiyaya geçilme kararı alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, toplu ulaşımda kişiselleştirilmiş kent kart ‘Akıllı Kart’ uygulamasına geçişi kolaylaştırmak için, Yolcu Kart İşlem Merkezi çalışma saatlerinin yeniden düzenlenerek vardiyaların 2’ye çıkartıldığı kaydedildi.

Geçiş için son tarih yok

Ayrıca çift vardiya sisteminin14 Eylül –15 Aralık tarihleri süresince, 3 ay boyunca, 8.00 -24.00 saatleri arasında hizmet sunacağı belirtildi. Kişiselleştirilmiş Akıllı Kart alımı için herhangi bir son tarih de olmadığı vurgulandı.

Öte yandan, toplu taşıma araçlarında 1.80 TL olan ücret; öğrenci, 65 yaş üstü yaşlı, sakat ve şehit ailelerine verilecek fotoğraflı kent kart ile 1 TL olarak tahsil edilerek indirimden faydalandırılacaklar. (Ayhan Kaya –İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!