Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Akil Adamlaradan çok delilere ihtiyacı var!

Akil Adamlaradan çok delilere ihtiyacı var!

Son günlerin tartışma konusu "akil adamlar" konusunda Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, ilginç bir çıkışta bulunarak; "Türkiye'nin Akil Adamlardan çok delilere ihtiyacı var" dedi.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2013 Salı 14:28
Akil Adamlaradan çok delilere ihtiyacı var!

Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, bu ülkenin akil adamlardan çok delilere ihtiyacı olduğunu belirterek Fatih Sultan Mehmet, Bediüzzaman, Mehmet Akif ve Başbakan Erdoğan gibi önemli isimlerin özelliklerini anlattı.

Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu, bu ülkenin akil adamlara ihtiyacı olmadığını belirterek “Boş verin akil adamları. Akıllılardan bir iş olmaz. Bence Türkiye’nin “âkil adam”lardan çok, gözünü budaktan, sözünü dudaktan sakınmayan “deliler”e ihtiyacı var!” dedi.

Moral FM’de Hayatın Yorumu programında gündemi değerlendiren ünlü tarihçi Yavuz Bahadıroğlu, dünyayı değiştiren insanların inançları ve hedefleri doğrultusunda deli gibi mücadele eden kişiler olduğunu söyledi.

Bahadıroğlu, mal, mülk, para, şan ve şöhret peşinde dolaşmayıp hayatları boyunca ideallerine deli gibi sarılan dünya tarihine iz bırakmış, liderler, maviyat büyükleri, şairler, felsefecilerden örnekler vererek şunları kaydetti: “Bediüzzaman Said Nursi hazretleri. Padişah kendisine altın veriyor. Onun tek hayali var Medresetüzzehra projesi. Keyfine bakmak yerine, padişahın verdiği altını reddettiği için hapislere atılıyor. Bu akıllılık mı? Mehmet Akif Ersoy. Üstüne başına alacak parası olmadığı halde İstiklal Marşı için verilen parayı almıyor. Normal bir insan bunu yapar mı? Fatih Sultan Mehmet. Senin ne işin var İstanbul’u almak gibi bir hayal kuruyorsun. Babanın devletinde keyfini sürmek varken. Ama o ne yapıyor? Kendisine karşı çıkan Halil Paşa'ya rağmen devasa toplar yaptırıyor. Yeni projeler geliştiriyor. Ve İstanbul'u alıyor. Edison, ampulü bulmak için gece gündüz çalışıyor. Akıllı adamlar yahu böyle elektrik olmaz. Sen deli misin, diyor. O yine de bunun için çalışıp ampulü buluyor. Başbakan Erdoğan. Sen genç yaşta belediye başkanı olmuşsun. Bir şiir okudun diye hapse atılmışsın. Geç yaşta şirketlerini kurup para kazanmışsın. Ne işin vardı devleti yönetmek için yargı ile askerle, Ergenekon’la YÖK’le MÖK'le mücadele ediyorsun. Keyfini çıkarsana. Dostlar bunları normal insanlar yapamaz. Bence Türkiye’nin “âkil adam”lardan çok, gözünü budaktan, sözünü dudaktan sakınmayan “deliler”e ihtiyacı var! Akıllı adamdan bir şey olmaz.”

Moralhaber.Net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com