Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akif İnan Mezarı Başında Anıldı

Akif İnan Mezarı Başında Anıldı

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2011 Pazartesi 21:37
Akif İnan Mezarı Başında Anıldı

Şanlıurfa Belediyesi, Memur-Sen Konfederasyonu ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesi’nce Harran Kapı Aile Mezarlığı’nda düzenlenen törende, Şair-Yazar, Sendikacı M. Akif İnan sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

     Vefatının 11. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen anma toplantısında, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Türkiye Yazarlar Birligi Vakfı Başkanı Dr. Mehmet Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, M.Akif İnan’ın Kardeşi Dr. Ahmet İnan ve TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma Ağaç günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptılar.

     Konuşmalarda öne çıkan en dikkat çekici unsur, geleneksel olarak düzenlenen anma etkinliğinin önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi ve M.Akif İnan gibi önemli bir şahsiyetin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak oldu.   

     Şair-Yazar ve Sendikacı M.Akif İnan’ın sanat-düşünce hayatında ve sendikacılıkta öncü ve önemli bir isim olduğunu belirten Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, anma törenlerini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da devam ettireceklerini söyledi.

     Başkan Yardımcısı Kırıkçı, “Şanlıurfa’nın yetiştirdiği bir isim olan M. Akif İnan gibi değerlerimize sahip çıkmak ve onların anılarını yaşatmak bizim için çok önemli bir görevdir.  Şanlıurfa Belediyesi olarak M. Akif İnan’a olan vefa borcumuzu, onu her yıl mezarı başında anarak hem de çeşitli etkinlikler düzenleyerek ödemeye çalışıyoruz. Gerek kişiliği gerekse de yazılarıyla gençlerimize örnek olmuş ağabeyimiz M.Akif İnan’ı bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

    Törene, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Türkiye Yazarlar Birligi Vakfı Başkanı Dr. Mehmet Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, M.Akif İnan’ın Kardeşi Dr. Ahmet İnan ve TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma Ağaç, Memur-sen İl Konfederasyonuna bağlı sendikaların temsilcileri ve üyeleriyle merhum M.Akif İnan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com