Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Akif Hoca'ya Mevlitli anma

Akif Hoca'ya Mevlitli anma

Hafızlar mevlit gurubu geçen yıl vefat eden babaları Akif Hoca Lakaplı Şanlıurfalı Gazelhan ve Mevlithan merhum Mehmet Akif Baybostancı için mevlit okudu.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2012 Cumartesi 22:22
Akif Hoca'ya Mevlitli anma

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Hafızlar mevlit gurubu. Bu defa merhum babaları Mehmet Akif Baybostancı için Dergah camide mevlit okudu.

Akif Hoca Lakaplı Şanlıurfalı Gazelhan ve Mevlithan merhum Mehmet Akif Baybostancı, geçen yıl ramazan bayramının 3. günü vefat etmişti.
70 yaşında vefat eden Baybostancı, Şanlıurfa’da gazelhan ve mevlithan olarak, bir çok hizmetlerde bulundu.
Oğulları ve torunlarından oluşan hafızlar mevlit gurubu dün yatsı namazından sonra Dergah camide Akif Haco’nın ruhuna mevlit okudu. Mevlide katılan semazenler muhteşem gösteriler yaparken, hafızlar mevlit gurubu ise biri birinden güzel ilahiler okudu.
Dergah camide okunan mevlide Akif hocanın yakınları ve davetliler katıldı.
Mevlit’ten sonra bir açıklama yapan Akif Hoca’nın oğlu ve hafızlar mevlit gurubunun sorumlusu Hayati Baybostancı, mevlide katılanlara teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com