Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Akif Hoca'nın mevlidi oğulları okudu

Akif Hoca'nın mevlidi oğulları okudu

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2011 Salı 10:04
Akif Hoca'nın mevlidi oğulları okudu

Geçtiğimiz Perşembe akşamı kalp krizi sonucu vefat eden Emekli Öğretmen Şanlıurfalı Ünlü Gazelhan ve Mevlithan Akif Hoca lakaplı Mehmet Akif Baybostancı’ya dün akşam mevlit okutuldu. Akif hoca’nın mevlidini Hafızlar mevlit gurubundaki oğulları ile dergah gurup okudu.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü kalp krizi rahatsızlığı geçirerek özel bir hastanede vefat eden Emekli Öğretmen Şanlıurfalı ünlü Gazelhan ve Mevlithan Akif Hoca lakaplı Mehmet Akif Baybostancı, Cuma Namazını müteakiben Harrankapı mezarlığında toprağa verilmişti.

 

Şurkav 1’de taziyesi yapılan Mehmet Akif Baybostancı için dün akşamda Taziye evi bahçesinde mevlit okutuldu. Merhumun Mevlidini Hafızlar Mevlit gurubundaki oğulları Hayati Baybostancı, Abdulkadir Baybostancı, Dergah mevlit gurubundan Ziya Demirbaş, Bekir Çiçek ile Hafız Ramazan demirci ve Hafız Murat Fidancıoğlu okudu.

 

Mevlit okuyanların seslendirdikleri biri birinden güzel ilahiler mevlit’e katılanlara duygulu anlar yaşattı. Mevlit’e katılanlar ilahilere eşlik ederken bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadılar.

 

Mevlit’e yaklaşık 2 bin kişi katılırken semazenler muhteşem gösteriler yaptılar. Emekli Öğretmen Şanlıurfalı Ünlü Gazelhan ve Mevlithan Akif Hoca lakaplı merhum Mehmet Akif Baybostancı’nın oğlu Hayati Baybostancı, mevlitten sonra kısa bir konuşma yaparak, Babası’nın cenazesinde, taziyesinde ve mevlidinde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vefalı Eğitim-Bir-Sen

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com