Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Akçakale'ye yeni hal pazarı yapılıyor

Akçakale'ye yeni hal pazarı yapılıyor

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 21:45
Akçakale'ye yeni hal pazarı yapılıyor

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde yapımına başlanması beklenen hal pazarının yapımı nihayet başladı.

 

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde uzun yıllardan beridir  eksikliği hissedilen hal pazarının yapımına Süleymanşah Mahallesi Ceylanpınar Caddesi üzerinde bulunan belediyeye ait alanda başlandı.

 

Hal pazarı yapımıyla ilgili açıklamada bulunan belediye başkanı Abdulhakim Ayhan; göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Akçakale’yi yeniden imar etme yolunda büyük çalışmalar başlattık. Özellikle ilçemizin çevre ve görüntü kirliliği konusunda azami hassasiyet gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda uzun zamandır hem vatandaş hem de esnaf olarak eksikliğini ciddi anlamda hissettiğimiz ve eksikliği başta görüntü ve çevre kirliliğine olmak üzere birçok soruna yol açan hal pazarının yapımına Allahın izniyle bugün başlamış bulunuyoruz.” dedi.

 

Akçakale Belediye Fen işleri Müdürü  Mehmet Altun’dan alınan bilgiye göre; hal pazarının alanının 3 bin 140 metrekare olduğu  maliyeti 2010 Bayındırlık İskan müdürlüğün belirlediği muhammen  bedeli ise  820 bin  TL olup %31 kırım ile 562 bin 500 TL ile yükleyici firmaya ihale edildiği öğrenildi. Yüklenici firmaya yer teslimi 21.09.2011 tarihinde yapılarak hal pazarının inşaat çalışmalarına başlandı. İşin bitirilme süresi 180 takvim günü olup 57 dükkân yapılması öngörülüyor. 

Mustafa Güçlü / GAPHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com