Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Akçakalelilerden öğretmen açığına tepki

Akçakalelilerden öğretmen açığına tepki

Öğretmen göçünün sık yaşandığı Akçakale ilçesinde ücretli öğretmenlerin geç atanmasından dolayı bazı okullarda eğitimin geç başlamasına tepki gösteren veliler, öğretmen açığının kapatılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 16:35
Akçakalelilerden öğretmen açığına tepki

Özellikle sosyal ve ekonomik sebeplerle öğretmen göçünün sık yaşandığı ilçelerin başında gelen Akçakale’de, öğrenci velileri hem ücretli öğretmenliğe hem de ücretli öğretmenlerin geç atanmasına tepki gösterdi.

Ücretli öğretmenlerin atandığı ama hala iş başı yapmadığı ilçede birçok okulda öğretmen olmadığı için öğrencilerin çoğunun eve gönderildiği iddia edildi.

Söz konusu durum için müdür ile görüştüğünü aynı konudan okul müdürünün de mustarip olduğunu belirten öğrenci velisi İ.Y. şöyle konuştu: “ Benim çocuklarım Atatürk İlkokuluna gidiyor. Bu okulda şu anda 1 ve 2. sınıflar okula alındı ama 3. ve 4. sınıflar ise bu hafta eve gönderildi. Fakat okula alınan 1.ve 2. sınıflara da okulda görev yapan sadece bir öğretmen bakıyor. Okul yönetimine durumu sordum. Müdür bana ‘12 tane ücretli öğretmen gelecek kadrolu öğretmenlerden kimse burayı istemiyor biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz.”

Ücretli öğretmenliğe tepki gösteren öğrenci velisi İ.S. “Ücretli öğretmenlik sistemi her yerde olduğu için çocuğumu başka okula göndermenin bir faydası olmuyor. Bu sistemin sonlandırılmasını ve boş kadrolara öğretmen atamasının yapılmasını istiyoruz. Bu sistemle başarılı olan çocuklarımızın da başarı seviyesi düşüyor.” dedi.

Öğrencilerin eğitiminde ücretli öğretmenliğin sağlıklı olmadığını belirten İ.Ö ise eğitimde başarı isteniyorsa devletin işinin ehli olan öğretmenlerin atamasını gerçekleştirmesi gerektiğini ifade etti. (Osman Gülebak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com