Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor

Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor

​Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yeni devlet hastanesi hizmete açılırken halk, boşaltılan eski binanın da kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini talep etti.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2015 Perşembe 18:40
Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yeni devlet hastanesi hizmete açıldı. Açılan yeni devlet hastanesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Akçakaleliler, boşaltılan eski binanın da kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini talep etti.

Suriye’de yaşanan savaştan dolayı ilçeye yoğun göçlerin yaşandığını söyleyen Akçakale halkı, bu yüzden yeni devlet hastanesi binasının sağlık hizmetlerinde yetersiz kalacağını savundu.

Yeni hastanenin kapasitesinin eski hastaneyle aynı olduğunu söyleyen Halil Demir, “Aralarındaki tek fark birinin yeni birinin eski olması. Ayrıca, hastanemize ekstradan doktor gönderilmiyor. Birçok branşta doktor eksikliği var. İlçe nüfusu Suriyelilerin gelişiyle zaten iki katına çıktı. Bizim talebimiz; eski hastanemiz kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülsün.” dedi.

Abdulhakim Dağbaşı ise ilçenin doğum oranının yüksek olduğunu, buna ilçedeki Suriyeli göçmenlerin sayısı eklenince sağlık hizmetlerinde aksamanın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Akçakale’de sadece bir kadın doğum doktorunun görev yaptığını belirten Hasan Karagöz ise bunun ilçe için büyük bir eksiklik olduğunu söyledi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com