Advert
Advert
Advert

Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor

​Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yeni devlet hastanesi hizmete açılırken halk, boşaltılan eski binanın da kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini talep etti.

Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor
Akçakaleliler kadın doğum ve çocuk hastanesi istiyor

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yeni devlet hastanesi hizmete açıldı. Açılan yeni devlet hastanesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Akçakaleliler, boşaltılan eski binanın da kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülmesini talep etti.

Suriye’de yaşanan savaştan dolayı ilçeye yoğun göçlerin yaşandığını söyleyen Akçakale halkı, bu yüzden yeni devlet hastanesi binasının sağlık hizmetlerinde yetersiz kalacağını savundu.

Yeni hastanenin kapasitesinin eski hastaneyle aynı olduğunu söyleyen Halil Demir, “Aralarındaki tek fark birinin yeni birinin eski olması. Ayrıca, hastanemize ekstradan doktor gönderilmiyor. Birçok branşta doktor eksikliği var. İlçe nüfusu Suriyelilerin gelişiyle zaten iki katına çıktı. Bizim talebimiz; eski hastanemiz kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesine dönüştürülsün.” dedi.

Abdulhakim Dağbaşı ise ilçenin doğum oranının yüksek olduğunu, buna ilçedeki Suriyeli göçmenlerin sayısı eklenince sağlık hizmetlerinde aksamanın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Akçakale’de sadece bir kadın doğum doktorunun görev yaptığını belirten Hasan Karagöz ise bunun ilçe için büyük bir eksiklik olduğunu söyledi. 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu