Advert
Advert
Advert

Akçakale’deki çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi tarafından açılan ücretsiz yaz spor kurslarına katılan 800 çocuk, ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi.

Akçakale’deki çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması
Akçakale’deki çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması admin
Spor yapan sağlıklı nesil hedefiyle açılışı 15 Temmuz 2017 tarihinde, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan tarafından gerçekleştirilen yaz kursları, 100’ü Suriyeli 800 çocuğun katılımıyla devam ediyor. Futbol, basketbol, voleybol, badminton ve yüzme branşlarındaki kurslarda çocuklar, spor yapmanın keyfini yaşarken, aynı zamanda yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı buluyor.
 
DİŞ MACUNU VE FIRÇASI HEDİYE EDİLDİ
 
Yaz kurslarında tatil günlerinin tadını çıkaran çocuklar, ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. Akçakale Kapalı Spor Salonu’ndaki tarama, Devlet Hastanesi’nde görevli 3 diş hekimi tarafından gerçekleştirildi.
 
 
 
Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Altınsoy, Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şevket Saruhan Hamavioğlu’nun da katıldığı ağız ve diş sağlığı taraması sırasında çocuklara diş macunu ve fırçası hediye edildi.
 
AĞIZ VE DİŞ BAKIMI EĞİTİMİ
 
Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz, taramadan geçirilen çocuklara, aynı zamanda diş sağlığı ve bakımı hakkında eğitim de verildiğini belirtti. Ağız ve diş sağlığında sorun tespit edilen çocukların tedavi için diş hastanelerine yönlendirildiğini kaydeden Göz, “Yaz kurslarına devam eden çocuklarımıza yönelik bu çalışma, umarım halkımızın sağlığı için faydalı olur” dedi. RUHA AJANS
akçakale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu