Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akçakale'de Mahkumların Eğitim Hakkı Engelleniyor

Akçakale'de Mahkumların Eğitim Hakkı Engelleniyor

Şanlıurfa'nın Akçakale Açık Cezaevi’nde güvenlik gerekçesiyle mahkûmların eğitim haklarının idare tarafından engellenmesi mahkûm ve yakınlarının tepkisine yol açıyor.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2012 Pazar 20:45
Akçakale'de Mahkumların Eğitim Hakkı Engelleniyor

Akçakale Açık Cezaevi’nde kalan ve üniversite okuyan hiçbir mahkûm, yaklaşık bir yıldır üniversitesine devam edemiyor. Gerekçe ise güvenlik. Eğitimin temel bir hak olduğunu, bu hakkın ellerinden çeşitli bahanelerle alınmasının doğru olmadığını ve bu duruma aileleri aracılığıyla tepkili olduklarını belirten mahkûmlar, “Adalet Bakanlığı Eğitim Biriminden sorumlu kişi müdürün akrabası. Akrabalık ilişkilerini kullanan cezaevi müdürü, eğitim biriminden isteği doğrultusunda bir karar çıkmasını sağladı ve topu bakanlığa attı. Güvenliğin bahane edilerek eğitim hakkımızın elimizden alınmasını doğru bulmuyoruz.” Dediler.

Konu ile ilgili konuştuğumuz bir mahkûmsa; “Bu tamamen kılıfına uydurulmuş, mahkûmlara yönelik bir komplodur. Güvenlik bahane edilmiştir. Müdürün eğitimi angarya görmesi ve kendisine ek iş çıkartacak olan bu duruma sıcak bakmamasından dolayı akrabalık ilişkileri devreye konulmuş ve bakanlığın üst düzey bürokratları bu işe alet edilmiştir. Ama bu işin peşini bırakmayacağız. Bakanlık ve müdür hakkında hukuki tüm girişimlerde bulunacağız.” İddiasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com