Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Akçakale ilçesi Ohali mahallesi çöpten geçilmiyor

Akçakale ilçesi Ohali mahallesi çöpten geçilmiyor

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Ohali mahallesinde biriken çöp yığınları tehlike saçıyor. Toplanmayan çöpler, sokak hayvanları tarafından etrafa dağıtılıyor. Çöp içinde çocuklar hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2016 Çarşamba 11:49
Akçakale ilçesi Ohali mahallesi çöpten geçilmiyor


Ohali Köyü Büyükşehir yasasıyla Akçakale ilçesine bağlandı. Mahallenin çöpleri yerleşim yerlerin olduğu alana atılıyor. Toplanmayan çöpler, sokak hayvanları tarafından etrafa dağıtılıyor. Çocuklar hastalık tehlikesi ile karşı karşıya. Havaların sıcak olması pis koku çevreye saçması, mahalleyi kötü görüntü vermesi mahalle sakinler rahatsız ediyor.Vatandaşlar çöp bidonu yerleştirilmesi istiyor.
Çöp konteynırı bulunmayan Ohali mahallesinde, atılan çöp atıkları nedeniyle yerleşim alanı adeta çöplüğe döndü. Çocuklar, çöp yığınlarının arasında, oyun oynamaya çalışıyor, çöp konteynırın olmadığı için çöpleri yerlere attığını söyleyen vatandaşlar ise duruma tepki gösteriyor. Çocukların sağlıksız bir ortamda oyun oynamak zorunda kaldığını söyleyen aileler, hem çevreye çöp atanlara hem yerleşim alanında gerekli temizlik ve çalışmayı yapmayan yetkililere tepki gösteriyor.
Belediyenin duruma duyarsız kaldığını ifade eden vatandaşlar yetkililere tepki gösterdi.
Büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne giren Ohali normal şartlarda haftanın bir günü toplatılması gereken çöpler,toplanmıyor. Çöp kokularının evlerinin içlerine kadar girdiğini belirten Vatandaşlar, “Evlerimizde bu kokudan duramıyoruz. Bu çöplerin hemen alınması lazım. Çocuklarımız için çok büyük tehlike oluşturuyor. Kapılarımızı, pencerelerimizi açamıyoruz. Çöp konteynırların mahalleye yerleştirilmesini istiyoruz" dediler.
Urfahaber24

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com