Advert
Advert
Advert

Akçakale Devlet Hastanesinde ilk göz ameliyatı yapıdı

Akçakale Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Deniz özarslan Özcan tarafından ilk defa katarak operasyonu başarıyla gerçekleştirildi

Akçakale Devlet Hastanesinde ilk göz ameliyatı yapıdı
Akçakale Devlet Hastanesinde ilk göz ameliyatı yapıdıHastane Başhekimi Dr. Yılmaz GERGER Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Akçakale Devlet Hastanesi'nde, gerekli cihazların satın alınması ile birlikte hızla katarakt ameliyatları yapılmaya başlandı. Böylelikle, artık katarakt ameliyatları için Şanlıurfa Merkez Hastanelere gidilmesine gerek kalmadığını belirten GERGER, hastane bünyesinde yer alan mevcut ekip ve ekipman ile katarakt ameliyatlarının başarıyla yapılabildiğini ve 3 hastanın katarakt operasyonu geçirdiğini söyledi.

Dr. Özcan: ‘’Katarakt; gözün saydam olarak bulunan merceğinin çeşitli nedenlerle saydamlığını kaybederek buna bağlı görmenin azalması ile sonuçlanan göz rahatsızlığıdır. %90 yaşa bağlı ortaya çıkar. Kataraktın belirtileri; bulanık görme, çift görme, akşamları görmede zorluk yaşanması ve derinlik hissinin kaybıdır. Kataraktın tek tedavi yöntemi cerrahidir. İlaç tedavisi yoktur. Hastanemizde halk arasında ’lazer ile katarakt ameliyatı’ olarak da bilinen, ultrasonik FAKO yöntemi ile katarakt ameliyatları yapılmaya başlanmıştır. Ameliyathanemizde kullanılmaya başlanan en son model cihazlar ile hastalarımıza güvenli ve kaliteli ameliyat hizmeti sunmaya başlamış bulunmaktayız ‘’ diye konuştu.

Akçakale Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzman Op. Dr. Deniz özarslan Özcan ilk defa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır