Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Akaryakıtçıların akıl almaz hinliği

Akaryakıtçıların akıl almaz hinliği

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2011 Pazartesi 10:52
Akaryakıtçıların akıl almaz hinliği

Akaryakıt sektöründe cezalardan sıyrılmak ve kısa yoldan kar etmek isteyen şirketler akıl almaz sahtekarlıklara başvuruyor.

Benzin fiyatlarının 4 liraya yükselmesi ile gündemden düşmeyen akaryakıt sektörü, cezalardan kaçmak ve kısa yoldan kârlar elde etmek için yeni formüller geliştiriyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) tespit ettiği yeni cezadan kurtulma formülleri yaratıcı hile yöntemlerini ortaya koyuyor.

Sektördeki en son numaralardan biri, şirketlerin istasyon lisanslarını konuya ilgisiz üçüncü kişiler adına alması. Bu şekilde akaryakıt istasyonları EPDK'nın verdiği cezalardan kurtuluyor.

Kurumun son olarak yüklü miktarda ceza kestiği Ankara'daki bir LPG istasyonunun sahibi Erzurum'da yaşayan 80 yaşında bir kadın çıktı. Bu nedenle kurum cezanın tahsilatını yapamadı.

Diyarbakır'da, lisanssız otogaz istasyonu 4 yıl önce mühürlenen bir bayi, pompaları ve mühür levhalarını flamalar ile kapattı. Bayinin bu şekilde faaliyetini sürdürdüğü tespit edildi.

Bayiye yeniden ceza verildi. EPDK yetkilileri LPG sektöründeki oyunu da keşfetti. 12 litrelik mutfak tüplerinin her zaman 10 litresi kullanılıyor.

Bu nedenle tüp tekrar doldurulduğunda 10 litre ekleniyor. Dolum yapan şirketler ise tüpleri 12 litre doldurduğunu gösterip tüp başına 2 litreyi ÖTV avantajı ile istasyonda kullanıyor.

Sabah

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com