Advert
Advert
Advert

Akaryakıt istasyonlarına baskın

Akaryakıt istasyonlarına baskın
Akaryakıt istasyonlarına baskın

Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele kapsamında Şanlıurfa İl J.K.lığınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, bazı akaryakıt istasyonlarının gizli düzenekler kurarak kaçak akaryakıt satışı yaptıkları ve haksız kazanç elde ettikleri tespit edilmiştir.

 2 Haziran 2010 tarihinde Şanlıurfa-Gaziantep karayolu üzerinde gizli düzenekler kullanarak kaçak akaryakıt satışı yaptığı tespit edilen bir akaryakıt istasyonuna yönelik olarak yapılan operasyon sonucunda (4) adet gizli akaryakıt tankı, kaçak ve yasal akaryakıtı ayırmaya yarayan (2) adet uzaktan kumandalı elektrikli vana düzeneği, kaçak akaryakıtın naklini sağlayan (1) adet dinamo, (2.570) Lt. kaçak motorin ve (1) adet akaryakıt tankeri içersinde kaçak akaryakıt yapımında kullanılan (9.670) kg. bitkisel yağ ele geçirilmiştir. Olayla ilgisi bulunan (2) şüpheli şahıstan birisi tutuklanmış diğer şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

 Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele kapsamında 2010 yılı içersinde yapılan operasyonlar neticesinde; toplam (275.000) litre kaçak akaryakıt, (100.000) litre kaçak akaryakıt yapımında kullanılan yağ ve solvent maddeleri ile beraber çok sayıda gizli düzenek ele geçirilmiştir.

 Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca kaçakçılığın ve kaçakçılıktan elde edilen haksız kazancın önlenmesi maksadıyla çalışmalar aralıksız olarak sürdürülmektedir.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı