Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye yolları yapılıyor VİDEO

Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye yolları yapılıyor VİDEO

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2015 Pazartesi 15:35
Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye yolları yapılıyor VİDEO

İlgili daire başkanları ile bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen Güvenç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Güvenç, Divan yolu, Haşimiye, Tünel ve Meşarkiye esnafı ile istişare yaptıktan sonra çalışma talimatı verdiklerini söyledi.
Her bölgeye yapılacak çalışma öncesi bölge halkı ve esnafı ile istişare ettiklerini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:
“Buradaki parke taşları ile oluşan yol dayamıyordu sürekli çöküyordu. Görüyorum ki şimdiki Haşimiye bölgesine yapılan yol çok güzel olmuş. Ama hava muhalefeti nedeniyle işler biraz aksıyor. Bu çalışmaların yanında alt yapıyı da yeniliyoruz. Şanlıurfa’da çok dikkate alınmayan bir işi büyükşehir belediyesi yapıyor. Doğalgaz, fiber kablolar, su ve kanalizasyon yapılarının tamamen değiştiriyoruz bu bölgede. Nihayet Haşimiyeye çarşıya doğalgaz geliyor.”

 

Halkımızdan sabır rica ediyoruz

Çalışmalardan dolayı bazı esnafların sıkıntı çektiğini ancak çalışmanın bitmesiyle esnafın daha rahat çalışacağını vurgulayan Güvenç, amaçlarının daha yaşanabilir bir Şanlıurfa oluşturmak olduğunu aktardı.
Çalışmalar kapsamında Divanyolu’nun önümüzdeki günlerde trafiğe kapanacağını hatırlatan Güvenç, “Halkımızdan biraz sabır rica ediyoruz. Hava muhalefeti ve altyapı çalışmaları dolayısıyla. Öyle zannediyorum önümüzdeki günlerde Divanyolu’nun trafiğini kapatacağız. 12 Eylül Caddesi’nden ters yönden trafiği vereceğiz bir müddet böyle idare edeceğiz. Onun için Şanlıurfalılar dan sabır rica ediyoruz. Bizleri hoşgörü ile karşılamalarını rica ediyoruz. İnşallah bu işler bittiğinde Şanlıurfa trafiği nefes almış olacak. Ben halkımıza hayırlı olsun diyorum” dedi.
Başkan Güveç ve beraberindekiler incelemelerin ardından Hayvan Pazarını ziyaret ederek burada büyükşehir tarafından yeni yapılan mezbahaneyi inceledi.
Hayvan pazarı esnafla bir araya gelen Güveç, sorunları dinleyerek esnafın daha iyi hizmet verebilmesi için yapılabilecek çalışmaları görüştü.

YORUMLAR
  • yorum2015-02-09 21:15:15hatice uysal

    Milletin malını yollarda heba etmeyin. sizden rica ediyoruz. birilerine menfaat sağlamayın. köklü çözümler yapın ki bu millet ileride size dua etsin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vekil Ayhan serbest bırakıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com