Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Akabe ve Ertuğrul Gazide şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Akabe ve Ertuğrul Gazide şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantıların on iki ve on üçüncüsü gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2012 Salı 12:50
Akabe ve Ertuğrul Gazide şiddete hayır paneli FOTOĞRAFLI

Gerçekleştirilen panelde uzamanlar tarafından "Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatıyor.

El Birliği Derneği bu hafta 12. Programı Akabe Mahallesinde Özdemir Kıraathanesinde, 13. Programı ise Ertuğrulgazi Mahallesinde Ramazan Başak Taziye Evinde gerçekleşti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

Akabe ve Ertuğrul Gazi’deki her iki programa Şanlıurfa Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu Avukat Tuba Demir katıldı. Programın moderatörlüğünü ise Dernek Başkanı Handan Karataş yaptı.

Açış konuşmasını yapan Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, “Valilik ile birlikte ortak bir proje yürütüyoruz. Projemiz 'sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır.' Bu projede, İl Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bir de hukukçu arkadaşımız olmak üzere üç iştirakçimiz var. Burada alanında uzman akademisyenlerimiz tarafından kadına şiddet nedir, sağlıklı anne kimdir, şiddet nasıl önlenir, gibi konularda konuklarımız bilgilendiriliyor” dedi.

Tanıtım filminin ardından panelistler tarafından katılımcıların soruları yanıtlandı. Şanlıurfa Müftü Yardımcısı Mustafa Erdem, anne baba, eş ve evlat hakları hakkında bilgi verdi.

Hukukçu Tuba Demir ise şiddet gören kadınların adli mercilerde neler yapması gerektiği işlemler hakkında katımcıları bilgilendirdi. Daha sonraki konuşmacı Sait Koyuncu da hem gelen soruları yanıtladı hem de kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bir konuşma yaparak sağlıklı bir neslin sağlıklı bir anne ile meydana geleceğini sözlerine ekledi.

Programlardan sonra halka "Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" broşürleri dağıtıldı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com