Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Partinin yüzde 60ı değişecek mi?

AK Partinin yüzde 60ı değişecek mi?

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2010 Çarşamba 08:09
AK Partinin yüzde 60ı değişecek mi?

Dün vekillerle kapalı grup toplantısı yapan ve Başbakan Erdoğan Genel Kurul çalışmalarına katılın uyarısı yaptı ve elindeki son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Buna göre bugün seçim olsa sonuçlar şöyle:

Başbakan Erdoğan, dün vekillerle partisinin genel merkezinde kapalı grup toplantısı yaptı. Toplantının açılışında konuşan Erdoğan, dün karar yeter sayısı bulunamadığı için Genel Kurulun kapanmasını örnek göstererek, şunları söyledi: Hoş olmadı. Genel Kurul çalışmalarına katılmayan arkadaşlarınızı sizler de uyarın. Öyle Meclise uğradım ile olmaz bu iş. Öyle baktım gittim demekle de olmaz. Vatandaş bizi buraya çalışalım diye gönderdi. Çıkarılması gereken 10-12 yasa var. Bu yasaların çıkmasını millet bizden bekliyor.

Erdoğan, yaklaşık bir saat süren toplantıda ellerine ulaşan son anket sonuçlarını açıkladı. Buna göre bugün seçim olsa AK Partinin oyu yüzde 46.8. CHP yüzde 25, MHP yüzde 12.7, SP yüzde 2, DP yüzde 2, Has Parti 0,7, BBP yüzde 1, BDP ise yüzde 6.

Öte yandan Erdoğanın çıkarılması istediği yasalar içinde anayasaya uyum yasaları, borçlarla ilgili af yasası, yenilenebilir enerji ve sözleşmeli askerlikle ilgili yasalara bulunuyor. Erdoğan, İçişleri Bakanlığının ise terörle ilgili bazı çalışmalar içinde olduğunu bununla ilgili bir tasarının TBMMye geleceğini vurguladı.

ERDOĞANDAN SEÇMELER KİTABI

Toplantıda milletvekillerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Konuşmalarından Seçmeler adlı bir kitap dağıtıldığı öğrenildi. Toplantı sonrasında gazetecileri yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, toplantıda normal meclis gündeminin değerlendirmesinin yapıldığını söyledi. Kılıç, bir gazetecinin Seçimden önce AK Partinin yüzde 60ı değişecek şeklinde bazı gazetelerde iddialar var. Bu gündeme geldi mi sorusuna şu yanıtı verdi: Bu tarz spekülatif yorumlar yapmak son derece yanlış. Seçimlere 6 ay var. Ortada listelerle ilgili bir çalışma yok henüz. Ergun Aksoy/ Sabah

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com