Reklamı Geç
Advert
Advert

AK Partililerden ŞUKAD'ı ziyaret

AK Partililerden ŞUKAD'ı ziyaret
AK Partililerden ŞUKAD'ı ziyaret

AK Parti Karaköprü Kadın Kolları teşkilatı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor, özellikle kadın sivil toplum örgütleriyle  yaptıkları görüşmelere ayrı bir önem veren teşkilat ziyaretlerini sürdürüyor. Bu anlamda Ak Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Bahar Gül Yılmaz yönetimiyle beraber Şanlıurfa Kadınlarını Kalkındırma ve Destekleme Derneği'ne ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Vildan Polat ve dernek üyeleri Yudum Kılınçoğlu, Şeyda Akelçi, Nazire Bülbül, Gülten Arasoğlu ve Gülşah Melik'in bulunduğu ziyarette, yaklaşan genel seçimler ve kadının siyaset alanındaki yeri konuşuldu.

        AK Parti Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Bahar Gül Yılmaz olumlu geçen bu ziyaretle ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı ; "Sivil toplum kuruluşları doğrudan demokrasinin en önemli taşıyıcılarındandır. Sivil katılım Şanlıurfa'da yeni gelişmekte olan bir olgudur.Her şeyi babadan, devletten veya liderden bekleme anlayışı çok fazlaydı.Artık ülkemizde Kadın Sivil Toplum Kuruluşları, kadının toplumdaki yerini ve durumunu sorgulayan ve değiştirmeyi amaçlayan çalışmalar yapmakta. Örneğin, aile içi şiddet..Başbakanımız ve partimiz Sivil Toplum Kuruluşlarına önem vermekte ve gerekli hassasiyeti de göstermektedir.Bizler siyasi parti temsilcileri olarak da STK'larla ortak çalışmalar yaparak, toplumun yanında olan projelerde yer alarak sivil hareketleri her zaman destekliyoruz. ŞUKAD Derneği'de bu anlamda güzel çalışmalara imza atmış ve örnek teşkil etmiştir, kadınların sosyal ve ekonomik alanda etkinliğinin artmasını sağlamıştır. Ayrıca bir kadın derneği olarak yapılan çalışmaları da takdir ediyoruz" . 

        ŞUKAD Başkanı Vildan Polat'sa ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek ; "En büyük amaçlarının yokluk ve yoksulluğa karşı evine bakmakla yükümlü kadınlarımıza iş imkânı sağlamaktır. Araştırmalar ve toplantılar yaparak kadınlarımıza sosyal, politik,ekonomik süreçlerde daha etkin nasıl yer alabildiklerini anlatmak onlara destek çıkmak istiyoruz. Kadınların "politik süreçlerde temsil edebilme" gücünü, kadınlarımıza anlatmaya yönelik çalışmalarda bulunmayı hedefliyoruz. Feodal yapıdan gelen biri olarak Urfa'da aşiretçiliğin yıkılması gerektiğini düşünüyorum. Açıkçası, ülkemizde kadınlar hâlâ son derece ağır sorunlarla karşı karşıyadır. Şiddet, töre cinayetleri, baskıcı yapı ve eğitim oranının düşük olması başlıcaları. Kadınlarımızın ekonomik, siyasi, kültürel ve toplumsal bakımdan güçlendirilmesi için bizler çalışmalarımızı bu konular üzerinde yoğunlaştırıyoruz ve gerekli yerlere duyurmaya çalışıyoruz, hatta bu anlamda çok yakın bir zamanda önemli bir çalışmamız olacak" dedi. Genel seçimler konusunda da fikirleri alınan dernek yetkilileri " önümüzdeki seçimlerde STK' ların beklentisi halkın içinden, halkla bütünleşebilecek, girişimci ve aşiretine güvenmeyen, emekçi kadınlarımızın siyasette yer alması beklentisi içindeyiz,halkımız AK Parti'yi destekliyor,seviyor,benimsiyor,umarız Şanlıurfa'yı layıkıyla temsil edecek milletvekilleri listede yer alır" açıklamalarını yaptı..

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Sır albay, sivillere ateş açıldı
Sır albay, sivillere ateş açıldı