Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem AK Partili Şentop'tan çarpıcı açıklamalar

AK Partili Şentop'tan çarpıcı açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop A Haber'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şentop, bazı hakim ve savcıların kendilerini tehdit ettiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2014 Çarşamba 11:07
AK Partili Şentop'tan çarpıcı açıklamalar

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu değişikliğinin neden gündeme geldiğine değinen Mustafa Şentop, "bazı hakim ve savcılar, 'biz istersek seçimleri bile yaptırmayız' tehdidinde bulunuyor" dedi. Şentop şunları söyledi:
Zekeriya 'Öz'lü sözler! KENDİLERİNDE BÜYÜK BİR GÜÇ GÖRDÜLER
Savcıların ve hakimlerin bir siyasi güç kullanmaya, siyasi netice almak üzere harekete geçmeye yönelik sözleri vardı.
"GEREKİRSE BAŞBAKAN'I BİLE ALIRIZ"
Biz bunları bir seneden fazla bir zamandır biliyoruz. Şu türden sözler; “Biz o kadar geniş güzümüz ve yetkilerimiz var ki, özel yetkili mahkemelerim mevzuatına göre istersek bakanları bile alabiliriz.” Kimlerin bunları söylediğini biliyoruz biz. Bunları duyan, şahitlik edecek arkadaşlarımız var. “Onun da zamanı gelecek, bakanları da alacağız, gerekirse Başbakan’ı bile alırız. Kanunlar bize böyle bir güç ve yetki veriyor.”
"SEÇİM BİLE YAPTIRMAYIZ DİYORLAR"
Şimdi çok yakın zamanda hala, kimler olduğunu da ismen çok yakından bildiğimiz, ben de hukukçuyum, bugün görev yapan “unvanlı görevliler” dediğimiz savcılar ve bazı hakimler ararsında çok yakın tanıdığım birlikte okuduğum arkadaşlarımız var.
"GEREKİRSE MAYIS'A KADAR HÜKÜMETİ DÜŞÜRÜRÜZ"
Bunların kendi özel konuşmalarında, sohbetlerinde, daha geniş çevrelere açık konuşmalarda, sohbetlerde bugün bile “30 Mart’ta seçimleri istersek yaptırmayız, gerekirse mayısa kadar hükümeti düşürürüz” gibi bir takım söylemlerle ortaya çıkıp konuşan bazı arkadaşlarımız var.
"1 SENEDEN BERİ BİLİYORUZ, SÖYLÜYORLARDI"
Bunun hukuki bir mantığı yok. Seçimlerin tarihi anayasada belirlenmiş bir tarih. Bunlar yeni değil. Bir seneden fazla zamandır, münferit söylemler olarak görüyorduk. Ama 17 Aralık’tan sonra bazı arkadaşlar ararsında daha yaygın olarak görmeye başlıyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com