Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem AK Partili Gençlerden Kefenli Mısır Protestosu

AK Partili Gençlerden Kefenli Mısır Protestosu

Şanlıurfa'da giydikleri kefenlerle Mısır'daki idamları protesto eden AK Parti gençlik kolu üyeleri, İslam dünyasını idamlara karşı seslerini yükseltmeye çağırdı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 17:28
AK Partili Gençlerden Kefenli Mısır Protestosu

Mısır'daki idam kararını kınamak için kefenli eylem düzenleyen AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla idam kararını kınadı.

Mısır'daki idam kararını kınayan dövizlerin taşındığı eylemde sık sık tekbirler getirildi.

Topçu Meydanı'nda bir araya gelen grup adına basın açıklamasını AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Osman Uludağ okudu.


Muhammed Mursi'ye yapılan darbenin Mısır halkının iradesine yapıldığını belirten Uludağ, "Haklarını meydanlarda şiddette başvurmadan arayan Müslüman kardeşlerimizin mahkemede şiddette teşvik suçuyla idamlarına karar verilmesi bu kararın ne kadar adaletsiz olduğunu gösteriyor. 20 dakika süren bir yargılamada 529 kişinin idamına karar verilmesi hiç bir evrensel hukukla bağdaşmaz." diye konuştu.

Müslümanların hiç bir devirde sindirme çabalarına boyun eğmediğini ifade eden Uludağ, Müslümanların Seyyid Kutup gibi bir asılıp bin dirildiğini söyledi.
Uludağ, tüm Müslümanları ümmet olma şuuruyla hareket etmeye davet ederek kesin kararın verileceği 28 Nisan'a kadar tüm İslam coğrafyasının sesini yükseltmeye çağırdı.

Sembolik kefen giyen eylemciler, idam ipini ve kefeni yakarak verilen kararı protesto etti.

Basın açıklamasına çok sayıda STK destek verdi. Ayrıca basın açıklamasında Mısır müftüsüne gönderilmek üzere yazılan mektup için imza toplandı.Basın açıklaması olaysız sona erdi.   (Osman Gülebak, Hüseyin Sarıkuş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da tefecilere operasyon: 10 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com