Advert
Advert
Advert

AK Partiden tarihi eserlere büyük ilgi

AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcıları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğünü ziyaret ederek Şanlıurfa’nın sorunlarının çözümü noktasında önerilerde bulundular.

AK Partiden tarihi eserlere büyük ilgi
AK Partiden tarihi eserlere büyük ilgi

AK Parti İl Başkan Yardımcıları İsa Kızıldemir, Mustafa Yavuz, Nusret Urmak ve Fatih Yıldız’dan oluşan ekip Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Can Hallaç ve Şanlıurfa Müze Müdürü Müslüm Ercan’ı ziyaret ettiler.

Kurumlarla bilgi paylaşımı ve yapılan hizmetleri yerinde görme açısından önemli ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten İl Başkan Yardımcısı ve AR – GE Başkanı Nusret Urmak; “AK Parti olarak kurumlarımıza ziyarette bulunduk. Yapılan hizmetleri yerinde görmek ve olan sorunların çözümü noktasında çalışmalarda bulunuyoruz. Kurumlarımızla bilgi alış verişinde bulunduk. Şanlıurfa’nın sorunlarını minimize etmek için gayret gösteriyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Konutta metrekare oyununa son verecek önemli bir adım atılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, yapacakları yasal düzenleme ile projede, satışta ve tapuda evin net metrekaresinin kullanılacağını duyurdu. Böylece daire içerisinde sayılan garaj, bahçe, bodrum bölümleri ve duvar izdüşümleri devre dışı kalarak dairede faydalı alanın tam metre karesi sayılacak. Evin metrekaresi neyse Belediye ruhsat birimlerinde aynı metrekare olacak.  Bu önemli adımla daire satın alacak olanlar yanılmayacaklar. Yine müzemizi ziyaret ederek tarihe yolculuk yaptık. Dünyanın en tarihi eserleri müzemizde sergileniyor. Böylesine önemli eserler için AK Parti olarak dünyanın en büyük Müzesini Haleplibahçe’ye kuruyoruz. Buradaki eserler 2014 yılının başlarında açılacak olan Haleplibahçe müzemizde sergilenecekler” dedi.

 

Ak Partiden yapılan ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini dile getiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Can Hallaç ve Şanlıurfa Müze Müdürü Müslüm Ercan ise; “AK Parti teşkilatının bizi ziyaret etmeleri bizi memnun etti. Bilgi alış verişinde bulunduk. Sorunlara olan ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

AK Parti heyeti ziyaretinden ardından müzeyi gezerek tarihi eserleri incelediler..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı