Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti'den Kürtçe propaganda teklifi

AK Parti'den Kürtçe propaganda teklifi

Giriş Tarihi: 17 Mart 2010 Çarşamba 05:53
AK Parti'den Kürtçe propaganda teklifi

Teklifin 17 Nisan'a kadar yasalaşması hedefleniyor.

Bununla ilgili düzenleme yasa teklifinin Meclis komisyonlarında yapılacak görüşmelerinde gerçekleştirilecek. Seçim Yasasının 58'inci maddesinde yer alan 'Türkçe propaganda esastır' hükmü korunacak ancak Kürtçe propagandaya olanak tanıyan bir düzenleme de yasaya girecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek imzası ile Meclis Başkanlığına sunulan yasa teklifinin 17 Nisan tarihine kadar yasalaşması isteniyor.

LAMBA VE AMPUL

AK Parti'nin yasa teklifinde parti amblemlerinin pusulaya renkli basılması, partilerin altlarına bağımsız adayların isimlerinin yazılmaması da yer aldı.

Bu iki düzenleme şu olaylar nedeniyleyapıldı :

Bağımsız adayların ismi oy pusulasında partilerin isim ve amblemlerinin olduğu sütunların altına yazılabiliyordu. Son seçimde Antalya'da adı Abdullah Gül olan bağımsız aday 8 bin oy alarak herkesi şaşırttı.

İstanbul'da bir seçim çevresinde AK Parti'nin altında ismi bulunan bağımsız adaya da 10 bin oy çıktı. Teklife göre bağımsız adaylar oy pusulasının en sağında, alt alta yazılacak.

Parti amblemleri renkli olmadığı için seçmenler AK Parti ile Aydınlık Türkiye Partisi'ni (ATP) karıştırdı. Vatandaşlar, isim olarak AK Parti'ye benzeyen ATP'nin amblemi sokak lambasını andırdığı için evet mührünü ATP'nin altına bastı.

SABAH

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com