Advert
Advert
Advert

AK Parti'den koalisyon açıklaması

Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, CHP veya MHP ile koalisyon kurmayı düşündüklerini söyledi.

AK Parti'den koalisyon açıklaması
AK Parti'den koalisyon açıklaması

Hızlıca hükümet kurulmasını istediklerini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, “Hiçbir partinin, 'Koalisyonda yer alamam' deme hakkı yok" dedi.

'Partilerin görevden kaçma şansı yok' Bazı partilerin koalisyona karşı çıkmasına tepki gösteren Erdem, “O zaman adama sorarlar 'Siz ne diye siyasete girdiniz?', 'Siyasetteki amacınız ne?' diye sorarlar. Bölgemiz sıcak, bu nedenle hızlı bir şekilde hükümeti kurmak gerekir” diye konuştu.

Adıyaman'da konuşan Erdem, “Hangi partiye ne görev düşüyorsa o partinin bundan kaçma şansı yok” dedi. Erdem, “Kaçtıkları zaman parti olarak bedelini ağır öder. Ondan daha önemlisi bu kaçış ülkemize bedeller ödetebilir. Buna da kimsenin hakkı yok” diye konuştu.

“Kiminle ortak noktayı buluşturabilirsek”

“Siyaset sorumluluk ister dolayısı ile öncelikle biz samimi olarak evet ortaya çıkan tablo koalisyon tablosudur” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, “Bu noktada AK Parti'ye ne düşüyorsa kendine düşeni yapacaktır. Kiminle ortak noktayı buluşturabilirsek bu CHP de olabilir MHP de olabilir, bunlardan birisi ile koalisyonumuzu kurarız diye düşünüyoruz” dedi.

Ekrem Erdem, “Bütün bu gayretlere rağmen koalisyon kurulmadığı zaman yasalar açık. 45 gün içerisinde hükümet kurulmazsa yapılacak iş açık; halka gitmek" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!