Reklamı Geç
Advert
Advert

AK Partiden Kadın destek merkezine ziyaret

AK Partiden Kadın destek merkezine ziyaret
AK Partiden Kadın destek merkezine ziyaret

AK Parti İl Başkan yardımcısı ve AR-GE başkanı Yeter Tuncay, İl Yönetim Kurulu üyeleri Yasemin Güllüoğlu ve Birdal Ziyanlı’dan oluşan heyet Şanlıurfa’da GAP İdaresine bağlı olarak kurulan Kadın ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Destek Merkezini ziyaret ettiler.

AK Parti hükümetinin Kadınlara pozitif ayrımcılık yaptığını ve 12 Eylül 2010’da yapılan referandumda pozitif ayrımcılığı anayasa ile güvence altına aldığını ifade eden AK Parti İl AR-GE başkanı Yeter Tuncay; Kadın destek Merkezi GAP idaresine bağlı olarak kuruldu. Yeni kurulan Kadın merkezini ziyaret ederek kendilerine hoş geldiniz dedik

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kadın ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Destek Merkezi Ekip Lideri Zeliha Ünaldı; “Merkez olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kadınlara ve kadınlara yönelik çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek vereceğiz. Kadınların sosyo-ekonomik durumunu iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Merkez olarak, kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kurumsal ve teknik kapasitelerinin geliştirilmesi için bu kuruluşlara rehberlik ve eğitim hizmetleri veriyoruz. Proje çerçevesinde uygulanan 3,7 milyon Avro tutarındaki hibe programından yararlanan bölgedeki sivil toplum kuruluşları da bu merkezden teknik destek alabilecek.

Destek Merkezi, konuyla ilgili çalışan sivil toplum kuruluşlarının kendi aralarındaki bağları güçlendirmeyi, bu sivil toplum kuruluşlarının kamu kurumları ve yerel yönetimlerle olan iletişim ve kadın erkek eşitliğine duyarlı hizmet sunumu için işbirliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şanlıurfa’da açılan destek merkezi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Şırnak illerine hizmet veriyor” dedi. Destek merkezi koordinatörlüğünü ise Funda Küçükhan Yılmaz yürütüyor.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı