Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti'den Ayışığım Derneği'ne Ziyaret

AK Parti'den Ayışığım Derneği'ne Ziyaret

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2010 Salı 17:17
AK Parti'den Ayışığım Derneği'ne Ziyaret

halkla ilişkilerden sorumlu il başkan yardımcısı Erkan Sözen ile Fatih Yıldız'dan oluşan bir heyet Ayışığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği'ni ziyaret etti. AK Parti heyetini Dernek Başkanı İbrahim Halil Ural ile Dernek yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

       Başkan Ural,  AK Parti'nin kendilerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Derneklerinin Aralık 2006 tarihinde idealist 3–5 arkadaşlarının sohbetlerinden doğduğunu belirtti. İlk başta samimi ama amatör bir tarzla çalışmaya başladıklarını, 250 yetim ve öksüz çocuğu giyindirdiklerini söyledi.

      Ulusal yardım dernekleriyle herhangi bir bağlantılarının olmadığını sadece Şanlıurfa il sınırları içinde hayır faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Bu yıl içinde 600 kişiye gıda dağıttıklarını, özellikle ilköğretimdeki yetim ve öksüz çocuklara ayda 30 lira burs verdiklerini bu bursu da çocukların öğretmenlerine verdiklerini söyledi. Bu bursla amaçlarının teneffüslerde yetim ve öksüzlerin de gazoz ve simit alabilmelerini amaçladıklarını ifade etti. 

       Yetim ve öksüzlerin evlerini şenlendirme, kütüphanesi olmayan okullara kütüphane, yetim ve öksüz aileleri düzenli ziyaret ettiklerini, kurban ve adak bağışı aldıklarını ve bu kurbanları yetim evinde kestiklerini ifade etti. Kurumsallaşmaya çalıştıklarını, mevcut yerlerinin kendilerine yetmediğini, merkezi bir yerde yer aradıklarını AK Partiden bu konuda yardım talep ettiklerini söyledi.

       AK Parti heyeti adına konuşan il yönetim kurulu üyesi Mustafa Yavuz da Dernek başkanına yaptıkları çok güzel çalışmalardan dolayı gönülden teşekkür ettiklerini söyledi. Sosyal Devletin yapacağı bu tür organizasyonların, hayır kuruluşları tarafından yapılmasının takdire şayan olduğunu belirtti. Hayır işlerinde AK Parti olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com