Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti'den adaylara 'değiştirilme' önlemi

AK Parti'den adaylara 'değiştirilme' önlemi

AK Parti, aday listesinin değiştirilme olasılığına karşı "koordinatör milletvekili" önlemi aldı.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2014 Pazartesi 11:39
AK Parti'den adaylara 'değiştirilme' önlemi

Şerife Güzel'in haberi
AK Parti, belediye başkanı adayları ile meclis üyelerinin listesinin son anda değiştirilme olasılığına karşı önlem aldı. Listelerin, her ilde "koordinatör milletvekili" gözetiminde il başkanı tarafından seçim kurullarına verilmesi benimsendi.
Geçmiş seçimlerde, adayların seçim kurullarına başvuruları il ve ilçe başkanları tarafından gerçekleştirilirken, özellikle ilçe adayları veya belediye meclis üyelikleri konusunda son dakika değişikliklerinin yapılabildiği gözlendi.
AK Parti yönetimi, adayların yolda değiştirilmesinin önüne geçmek için belediye başkanı adayı başvurularının tıpkı milletvekili seçimlerinde olduğu gibi toplu halde genel merkez tarafından Ankara'da Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılıp yapılmayacağı konusunda değerlendirmede bulundu. Ancak yerel seçim olmasından dolayı, aday başvurularının da mutlaka seçimin yapılacağı yerin seçim kuruluna yapılmasının zorunluluğu nedeniyle bu yöntemin uygulanamayacağı anlaşıldı.
VEKİL GÖZETİMİNDE
Bunun üzerine parti yönetimi, her ilde aday listelerinin teslimi için bir koordinatör milletvekili görevlendirmeye karar verdi. Bu çerçevede isimleri belirlenen milletvekilleri, aday başvurularının yapılacağı gün o ilde bulunacak. Aday listeleri, milletvekilinin gözetiminde il seçim kurullarına verilecek.habertürk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com