Advert
Advert
Advert

AK Parti'de Son dakika sürprizi

AK Parti'de Son dakika sürprizi
AK Parti'de Son dakika sürprizi

Bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayımsürerken, dikkatler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylık konusunda vereceği karara odaklandı. AK Parti teşkilatlarıyla yapılan istişarelerin tümünden tartışmasız tek isim olarak çıkan Başbakan, kararını açıklamadan önce vatandaşın nabzını yoklamaya da devam ediyor. Erdoğan'ın adaylığına yönelik destek, AK Parti tarafından ülkegenelinde gerçekleştirilen kamuoyu yoklamalarına da yansıdı.

İLK TURDA SEÇİLİR

Mayıs ayının son haftasında yapılan geniş kapsamlı araştırma da, Erdoğan'ın aday olması halinde ilk turda zorlanmadan seçileceğini ortaya koydu. Mayıs ayının ilk yarısında yapılan anketlerde, vatandaşın yüzde 52'si, "Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz" derken, bu oran son kamuoyu araştırmasında 2 puan daha artarak yüzde 54'e yükseldi. Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın adaylığına ilişkin son araştırma 25-31 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

ARAŞTIRMALAR SÜRECEK

Ülke genelinde farklı yaş, siyasi görüş ve sosyoekonomik yapıdan 28 bin kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen kamuoyu yoklamasında, sokaktaki vatandaşın yüzde 54'ü "Başbakan Erdoğan'ın adaylığını destekliyoruz" dedi. Her görüşten seçmeni kapsayan araştırmada Erdoğan'a yönelik desteğin yüzde 54 oranınayükselmesi, Başbakan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığının AK Partili olmayan seçmen tarafından da önemli ölçüde kabul gördüğünü ortaya koydu. Adaylık konusunda henüz son sözünü söylememiş olan Erdoğan'ın, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri ve kanaat önderleriyle istişarelerini sürdüreceği ve halen devam eden yenikamuoyu araştırmalarının sonuçlarının alınmasının ardından kararını açıklayacağı belirtiliyor. Akşam

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu