Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Belediyelerinde FETÖ Temizliği yapılacak mı?

Tüm kurumlarda başlatılan ve devam edilen FETÖ operasyonları ne zaman Şanlıurfa belediyelerine sıçrayacağı merak konusu oldu. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, FETÖ Terör Örgütü kapsamında belediyelerde çalışan personellerle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattıklarını belirtti.

Şanlıurfa Belediyelerinde FETÖ Temizliği yapılacak mı?
Şanlıurfa Belediyelerinde FETÖ Temizliği yapılacak mı?


AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, FETÖ kapsamında belediyelerde çalışan personelle ilgili iş ve işlemlerin devam ettiğini söyledi. Doğu ve Güneydoğu’da yetkinin İçişleri Bakanlığında diğer illerde ise valilerde olduğunu kaydeden Kaya, "FETÖ kapsamında belediyelerimizde çalışan personelle ilgili iş ve işlemler devam ediyor. Bununla ilgili belediye başkanları ya da meclis üyelerine dönük adledilen bir suç varsa, bunların da incelendiğini özellikle ifade edeyim. AK Parti belediyelerine dönük, biz bütün belediyelerimize talimat verdik, bununla ilgili gerekli çalışmayı yapsınlar diye. Hiçbir belediyemizde kendi belediye hesaplarından yola çıkarak ya da yanlış bir ihbarla yönlendirilerek insanlarımızın mağdur edilmemesi esastır" şeklinde konuştu. Kaya, FETÖ’ye bulaşan belediye personeli sayısı ile ilgili olarak ise, “Şu anda İçişleri Bakanlığımız bin 397 belediyemize yazıları yeni yazdılar. Bu yazılar kapsamında incelemeler başladı" dedi.

Son günlerde Urfa belediyelerinde FETÖ’cülerle ilgili çalışmaların sonuçları da kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: Medya Detay

AK Parti Yerel Yönetimler Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya FETÖ Terör Örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
patlak fren     2016-08-18 Başkan Nihat Çiftçi açıkladı ya yahu. Belediyemizde hiç fetöcü yok dedi ya yahu!!!! onun için Şanlıurfa belediyesinde temizliğe gerek yokkiiii!!!!!!! genelkurmaybaşkanı bile en yakınındaki adamı bilemezken, bizim başkan teşkilatındaki tüm çalışanları biliyor, haberdar ve konuya hakim. bravo büyük başkan!!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır