Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti Siyaset Akademisi gerçekleşti

AK Parti Siyaset Akademisi gerçekleşti

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından organize edilen “Yerel Yönetimler IV” konulu Siyaset Akademisi, Yüksel Bağışlar ve Doç. Dr. Ahmet Fidan verdiği eğitimle ikinci hafta programı gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2013 Cumartesi 17:55
AK Parti Siyaset Akademisi gerçekleşti

İlk dersi veren kişisel gelişim uzmanı Yüksel Bağışlar, protokol adabına değindi.

Bağışlar; “Protokol da bulunmak kadın erkek, genç yaşlı demek değil, bir kurumun temsilcisi olarak bulunmak bulunmaktır. Bundan dolayı protokol da yapılması gerekenlere uymak lazım” dedi.

Verilen aradan sonra ikinci dersi veren Doç. Dr. Ahmet Fidan’ın Belediye kanunları dersi ile devam etti. Kent yaşamı ile ilgili bilgiler veren Doç. Dr. Ahmet Fidan; “Nüfus Ölçütüne Göre: Belli bir nüfusun üzerindeki yerler: Danimarka’da 250 kişi varsa, Kore’de 40.000, Türkiye’de 5.000’dir. Türkiye’de Ekonomik Ölçüte Göre: Nüfusun çoğunun tarım dışı sektörde çalıştığı yer ve İdari Ölçüte Göre: İl ve ilçeyse nüfus ne olursa olsun kenttir. O halde, tek bir kriter sadece katılım olmamalı. Çoğulcu demokratik yöntemlerle seçilen bir belediye başkanı yürütmenin başıdır. Tüm il sınırları ile büyükşehir olan kentlerde seçilen belediye başkanı tüm yerleşim yerlerine hizmet eder” dedi.

Yüksel Bağışlar hocaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yavuz, Doç. Dr. Doç. Dr. Ahmet Fidan’a ise Milletvekili Dr. Halil Özcan tarafından günün anısına mırra takımı hediye edildi. Katılımcıların soruları ile Siyaset Akademisinin ilk dersi sonra erdi.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vatandaşlara uyar! ‘Seçmen listelerini kontrol edin’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com