Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti Siverek Siyaset Akademisi sertifikaları verildi VİDEO

AK Parti Siverek Siyaset Akademisi sertifikaları verildi VİDEO

Siverek İlçe Başkanlığında düzenlenen törenle Siyaset akademisine katılanlara sertifikaları verildi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2013 Çarşamba 13:57
AK Parti Siverek Siyaset Akademisi sertifikaları verildi VİDEO

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İl Başkan Yardımcıları Erkan Sözen, Nusret Urmak, İl Yönetiminden Mehmet Canpolat ve Siverek İlçe Yönetimi ile Siyaset akademisi katılımcılarının hazır bulunduğu törende dereceye girenler sertifikalarını aldılar.

 

Sertifika töreninde konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Neredeyse her hafta Şanlıurfa’da hükümetimizin bir bakanını misafir ediyoruz. Haftada bir çevre illerde veya Ankara’da programlara katılıyoruz. İmkanlar dahilinde ilçelerimizde düzenlenen programlara iştirak ediyoruz. Siyaset Akademisini ilk olarak AK Parti düzenledi. Ortaya çıkış sebebi ise, bu ülkede siyaseti sanki birileri yapar algısı vardı. O kişilerden başkası siyaset yapamazdı. AK Partinin düzenlediği siyaset akademisi sayesinde halkın geniş kesimlerinin siyasete girmesini sağladı. Akademi yoluyla İzmer, Ağrı, İstanbul’daki teşkilat çalışmaları ile Şanlıurfa’daki teşkilat çalışmaları seviyeleri olarak bir birlerine yakınlaştırdı. Yine akadamileri ile konusunda uzman hocalarımızın sayesinde güncel konularda bilgi sahibi olduk. Bu vesile ile Viranşehir, Siverek ve Birecik ilçelerimiz de siyaset akademileri düzenledik. Güz dönemi siyaset akademisini ise Şanlıurfa Merkezde düzenleyeceğiz” dedi.

 

Siyaset akademisine katılarak bilgi edindiğini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Siyaset akademisnin önemine vurgu yaptı. Büyükşehir yasasının şehir sınırlarının tümünde uygulaması ile birlikte belediyecililk aylayışının da değişmeye başladığını belirten Başkan Bayık; “Belediye olarak ilçe merkeze hizmet ediyorduk. Ancak bundan sonra köylerede hizmet götüreceğiz. Yerel seçimler yaklaşıyor. Siverek ile yanyana ve kardeş olan iki ilçemiz yerel seçimlerde AK Parti Belediyeciliği ile kol kola hizmet kalitesini artıracağız” dedi.

 

Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ise Siverek’te ilk kez düzenledikleri siyaset akademisi ile Siverek siyasetine ivme kazandırdıklarını ifade etti.

 

Konuşmalarının ardından Siverek Siyaset Akademisi sertifikaları törenle dağıtıldı.

 

DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sertifika töreninden sonra teşkilat üyelerin katılımı ile Siverek Nisan Ayı Danışma Meclisi Toplantısına geçildi.

 

Teşkilat olarak çalışmalarına anlatan Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik; “Siyaset kurumu teşkilat ile güçlenir. AK Partinin halkın büyük tevecühü ile iktidar olmasıyla Türkiye’de güçlendi. Yol, sağlık, eğitim, özgürlük alanındaki gelişmeler takdire şayandır. Sahada tüm çalışmalarımızda vatandaşımız, Başbakan sorunu çözer diyerek güvendiği, liderimiz Başbakan Erdoğan, barış ve kardeşlik süreci ile risk alarak kanın akmasını durdurma adına büyük gayret sarf ediyor. Yaklaşan yerel seçimlerde Siverek AK Belediyecilikle buluşacaktır. Siverek hizmetlerin en iyisine layıktır” dedi.

 

Yarın seçim varmış gibi çalıştıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Teşkilat olarak sürekli seçimlere, referandumlara hazırlıklıyız. Bu nedenle Danışma Meclisi Toplantılarımızın her ay yapılması seçime hazır olduğumuzun bir işaretidir. Şanlıurfa olarak her ay eksiksiz olarak il ve ilçeleri ile Danışma Meclisi Toplantılarımızı düzenliyoruz. Teşkilat olarak çalışmalarımıza ara vermeden sürdürüyoruz” dedi.

 

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak yaklaşık 2 saat sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com