Advert
Advert
Advert

AK Parti Şanlıurfa'daki Suriyeliler için bakın ne yaptı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanılığı göç idaresi komisyon başkanlığı kuruldu. Türkiye’de en fazla Suriyeli misafirin yaşadığı Şanlıurfa’da AK Parti İl Başkanlığı tarafından Yahya Topdağ Başkanlığında göç idaresi komisyon kurularak çalışmalarına başladı.

AK Parti Şanlıurfa'daki Suriyeliler için bakın ne yaptı
AK Parti Şanlıurfa'daki Suriyeliler için bakın ne yaptıTürkiye’de en fazla Suriyeli misafirin yaşadığı Şanlıurfa’da AK Parti İl Başkanlığı tarafından Yahya Topdağ Başkanlığında göç idaresi komisyon kurularak çalışmalarına başladı.
Önceki gün kurulan göç idaresi komisyon başkanlığı ilk ziyaretini Göç İdaresi Müdürü Ensar Şener’e gerçekleştirdi.
Göç İdaresi Müdürlüğü, düzenli ve düzensiz göçle ilgili iş ve işlemleri, uluslararası korumaya ilişkin iş ve işlemleri, geçici korumaya ilişkin iş ve işlemleri, insan ticaretiyle mücadele ve mağdurların korunmasına ilişkin iş ve işlemleri, düzensiz göçle mücadele edilebilmesi amacıyla kolluk birimleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak bu alanda koordinasyonu sağlıyor.

URFA’DAKİ MÜLTECİ SORUNLARINI ELE ALDIK.

Yapılan ziyarette Komisyon başkanı Yahya Topdağ, Yönetim Kurulu üyeleri Şahban Kılıç, Selahattin Güneş ve Mehmet Demir, Şanlıurfa’da ki mültecilerin sorunlarının ele alındığı toplantıda, bundan sonrada ziyaretlere devam edeceklerini belirten Başkan Topdağ, En kısa zamanda mülteci kardeşlerimizin sorunları için Kızılay ve Afat’ı da ziyaret edeceklerini belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURULMUŞTU

Yabancıların Türkiye’ye girişleri, Türkiye’de kalışları ve Türkiye’den çıkışları ile Türkiye’den koruma talep eden yabancılara sağlanacak korumanın kapsamına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kurulmuştu.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü