Advert
Advert
Advert

AK Parti Şanlıurfa Danışma Meclisi toplantısı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

AK Parti Şanlıurfa Danışma Meclisi toplantısı yapıldı
AK Parti Şanlıurfa Danışma Meclisi toplantısı yapıldı admin

ŞANLIURFA- ‪Bir dizi temaslar bulunmak üzere dün kentte gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç   AK Parti Şanlıurfa Mayıs ayı İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

DSİ Konferans salonunda düzenlenen toplantıda  partililere seslenen Bakan Kılıç, terör örgütleriyle mücadelenin devam edeceğini belirterek, “Nasıl ki PKK ile mücadeleyi Şanlıurfalı kardeşlerimizle birlikte yapıyoruz, işte bu FETÖ terör örgütüne karşı da, DHKP-C terör örgütüne karşı da, YPG’sine karşı da, PYD’sine karşı da hep beraber yapacağız” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” sözlerini hatırlatan Bakan Kılıç, “16 Nisan halk oylamasına giderken Sayın Kılıçdaroğlu konuşuyor, ’Ne engel gördünüz de bu sistem değişikliğine gidiyorsunuz.’ Ben de ona diyordum ki, gerçi hiç cevap vermedim, daha doğrusu veremedim. Diyordum ki Sayın Kılıdaroğlu sen bu ülkeye, bu dünyaya uzaydan mı geldin. Cumhuriyet mitingleri adı altında akademisyenleri sokağa çıkarmak istediler, ellerine ’ordu göreve’ pankartı verdiler. Danıştay saldırısını yaptılar. Arkasından neler çıktı gördünüz. Ondan sonra kapatma davası açtılar. Yüzde 49, yani neredeyse yüzde 50 oy almış bu ülkenin iktidar partisine size kapatma davası açıyoruz dediler. Sonra e-muhtıra, ondan sonra Gezi olayları, cumhurbaşkanı seçtirmeyiz 367 garanti. Ondan sonra 17-25 Aralık hukuk darbesi girişimi, işte en son geldiler 15 Temmuz gecesi de bunu en büyük ihanetle farklı bir noktaya taşımak istediler. Ama o aziz millet Cumhurbaşkanının davetiyle, Başbakanının çağrısıyla meydanlara çıktı, sokaklara çıktı. Ellerinde silah olmadan bu ülkenin silahını çalan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin üniformasının içerisine gizlenen hainler, uçağını çaldı gitti Türkiye Büyük Millet Meclisini bombaladı. Ne diyor Sayın Kılıçdaroğlu, şimdi diyorlar ya tamam geçti, yok, kusura bakma. Madem söyledin her gün hatırlatacağız sana. Ne dedi, kontrollü darbe dedi. Darbenin kontrollüsü, kontrolsüzü mü olur. Peki başka bir şey söyleyeceğim, Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandığı o gece Cumhuriyet Halk Partisi’nden de haklarını teslim edelim, var mıydı, var. Tüm partilerden geldiler. Ben CHP milletvekillerinden şunu beklerdim, gerçi şimdi kazan kaynamaya başladı. CHP’de ilginç şeyler olmaya başladı. İstifa edenler, kurultay isteyenler, biz artık bunla yapamayız diyenler. Bu milletin değerlerinden uzaklaşırsanız, bu milletin değerlerine sarılmazsanız, millete hizmetkar olmazsanız, kontrollü oturduğunuz koltuktan gitmek durumunda kalırsınız. Ben CHP milletvekillerinden şunu beklerdim, ’Sayın genel başkan, sen kontrollü darbe diyorsun ama biz o gün Meclisteydik” şeklinde konuştu.

DSİ Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, AK Parti Milletvekilleri, Kemalettin Yılmaztekin, Kasım Gürpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı ve çok sayıda partili katıldı.

Danışma Meclisi Akif Çağatay Kılıç şanlıurfa danışma meclisi bakan kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle