Advert
Advert
Advert

AK Parti Saadetten oy mu çaldı?

AK Parti Saadetten oy mu çaldı?
AK Parti Saadetten oy mu çaldı?

İktidarın BOP projesinde yanıldığını iddia eden Numan Kurtulmuşa göre Saadet Partisinin oylarının bir bölümü AK Partiye borç olarak verilmiş...

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, hükümetin bir an önce yeni anayasa için hazırlıklara başlaması gerektiğini şu sözlerle ifade etti:  Hükümet, daha vaktimiz var, biz yeni Anayasayı 2011 seçimlerinden sonraya bırakıyoruz diyemez. Türkiye, yeni anayasayı yapmak için bugünden itibaren kollarını sıvamak mecburiyetindedir

Kurtulmuş, partisinin genel merkezinde Avusturyanın Ankara Büyükelçisi Heidemaria Güreri kabul etti.

Büyükelçi Gürer, kabulde yaptığı açıklamada, Türkiyenin önemli bir partisi olduğu için Saadet Partisini ziyaret ettiklerini söyledi. Eşi Türk olan ve kabulde Türkçe konuşan Heidimaria Gürer, Türkiye gündeminde olan bazı konular hakkında Numan Kurtulmuştan bilgiler almak istediğini dile getirdi.

Büyükelçi Gürerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, bir soru üzerine, geçtiğimiz Pazar günü yapılan halk oylamasında parti olarak evet oyu verdiklerini söyledi. Numan Kurtulmuş, Sonuçlar da gayet güzel. Daha da iyi olabilirdi. Eğer kutuplaşma, kamplaşma olmasaydı evet oyları çok daha yukarılarda çıkabilirdi dedi.

BUGÜN AKPYE OY VERMİŞ OLAN YÜZDE 47 BİZİM ÖDÜNÇ OYLARIMIZDIR

Numan Kurtulmuş, Büyükelçi Gürerin, Saadet Partisi ve Ak Parti arasındaki farkın ne olduğu ve bu iki partinin bir gün aynı parti çatısı altında tekrar bir araya gelip gelmeyeceğine ilişkin sorusuna şu yanıtı verdi:

AK Parti ile Saadet Partisi arasında politikalar itibarıyla büyük farklılıklar var. Ancak Ak Parti ve Saadet Partisinin zaman zaman birbirine yakınmış gibi konuşulmasının gerekçesi, bugün Ak Partiye oy vermiş olan yüzde 47, bizim ödünç oylarımızdır. Onların zaten çok büyük bir kısmı doğal olarak Saadet Partisinin oylarıdır. Seçmen tabanı itibarıyla oldukça ciddi benzerlik olduğu için ve zaten bu arkadaşlarımızın büyük bir kısmı bizim partimizden, bizim siyasi hareketimizden kaynaklanan arkadaşlar olduğu için böyle bir algı var.

HÜKÜMET BOP PROJESİNDE FENA YANILDI

Kurtulmuş, iki parti arasındaki en büyük farklılığın, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) konusundaki yaklaşımlarda olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Maalesef Ak Parti, başından itibaren Büyük Ortadoğu Projesini Ortadoğuya barış ve özgürlük getirecek bir proje olarak algıladı ve Sayın Başbakanın tabiriyle Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanlığını yaptı. Oysa ki biz BOPun dört ortaklı konsorsiyumdan oluşan bir proje olduğunu biliyoruz. ABD ve müttefikleri, Fastan Endonezyaya kadar olan coğrafyada bir dünya hakimiyeti kurmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Irakın, Afganistanın işgali budur.

İsrail, Büyük İsrail Projesinin önündeki engelleri kaldırmak için bu konsorsiyumun ortaklığını yapıyor. Dünyanın büyük silah tüccarları BOPa destek veriyor. Ayrıca yedi büyük petrol devi de Ortadoğunun petrollerine sahip olmak için bu projeyi destekliyor. Bu projede Türk halkının, İran halkının, Irak halkının özgürleşmesi, bağımsızlaşması, ekonomik refahı falan yoktur. Zaten dünyanın hiçbir yerinde silahların gölgesinde demokrasi gelmez. Ak Partinin en temel yanılgılarından biri bu olmuştur.


Avrupa Birliği konusundaki yaklaşımlar konusunda Ak Parti ile aralarında temel farklılıklar olduğunu anlatan Kurtulmuş, temel yönelimler itibarıyla ve politik tercihler açısından iki partinin farklı olduğunu söyledi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muhammed parmaksız     2014-05-18 Ellerinize sağlık üstad doğruları konuştuğunuz için sizi yürekten tebrik ediyorum
Emir Sultan     2014-05-18 ağzınıza sağlık herşey olduğu gibi doğru
mustafa uzak     2014-05-17 Yav he kardeşim o yüzden milleti gondolla etekle filan eyliyo kampüsün içinde hemde kardeşim unutmayın sakina milli yas da eylenmek suçtur haberiniz ola ve kimseye yalakaliktan yatakliktan çanak tutmaktan fayda gelmez haberiniz ola efendiler........
Pınar güzel     2014-05-16 Hadis yetkili kişiler tarafından verilir ve yorumlanır. Yarım doktor candan yarım doktor dinden eder. Kampüse üstelik öğrenci olmadan izinsiz girenlerin hadis okuması hangi mantıkla bağdaşmaktadır.
Halit Bilal     2014-05-16 Kazeteci geylaninin bir yakını üniversiteye izinsiz gidiy ve grup oluşturarak başliy basın açıklamasına hutbe adı altında. Kardeşim caminin imamı bile müftünün izni olmadan hutbe konusu seçemiyor.aslında hutbe hadis diye bir şey yok. Ve batılılar üniversite idaresi aleyhine. Kardeşim burası Uganda mı yol geçen hanı mı. Neden birde iftira ediyoruz bu müslümana yakişimi
muhammet polat     2014-05-16 Soma Madeninde meydana gelen üzücü olay nedeniyle sayın Rektörümüz senatoyu acil gündemle toplayarak bahar şenliğini iptal etti ve taziye mesajı yayınlayarak büyük bir duyarlık göstermiştir. Eleştiri yaparken biraz insaflı olalım.
Yusuf Yavuz     2014-05-16 'Üniversite kamelyalarında Ahlaksızlık, Hayasızlık yapmalarını engellemek olduğunu' Sadece bu cümle yeterli galiba güvenlik görevlilerin görevlerini yapmadıgını anlatmaya. Size katılıyorum sarf etmiş oldugunuz emekten dolayı sizlere minnettarız..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak