Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Ak Parti internet medyasını dinledi

Ak Parti internet medyasını dinledi

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2010 Pazar 06:21
Ak Parti internet medyasını dinledi

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Türkiye'de internet kullanımının 17.  yıldönümü dolayısıyla internet medyasını Emirgan'daki Beyaz Köşk'te ağırladı.

Aziz Babuşcu, internet medyasının 5 - 18 Nisan arasında kutlanan internet haftasını tebrik ettikten sonra, Türkiye'de internetin 17 yıllık bir süreç geçirdiğini, kendi içinde çok hızlı mesafeler kat ettiğini ve medyada belirleyici bir güç haline geldiğini ifade etti.

İnternet gazeteciliğinin klasik haber alma kaynaklarının ötesine geçerek, bilgi çağının gerekliliği de olarak insan hayatında çok önemli bir yer işgal ettiğini ifade eden Babuşcu, ''Anayasa paketi, demokratik açılım süreci ya da ülkemizin güncel ve belki de önümüzdeki dönemin çok kritik sonuçlarını konuşmaktan ziyade, internet gazetecilerinin sorunlarını konuşmak istiyorum. Daha önce bu alandaki arkadaşlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledik, sorunlarına çözüm üretilmesi konusunda bizim de zaman zaman girişimlerimiz oldu'' dedi.

İnternet medyasının sorunları ile ilgili olarak Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay ile görüştüğünü belirten Babuşçu, 'İnternet medyasının Basın İlan Kurumu'nun ilanlarından faydalanamaması meselesi ciddi bir sorun. Bu konuda bir çalışma başladı, devam ediyor. Bu toplantıdan alacağımız çözüm önerilerinin, bu çalışmaya katkıda bulunabileceğine inanıyorum." dedi.

Sadece Basın İlan Kurumu ve ilanlarla ilgili değil, internet haberciliğinin farklı sorunlarıyla ilgili olarak da bir çözüm projesi üzerinde çalışıldığına değinen Babuşu, Mehmet Atalay'ın bu konuda ciddi bir hazırlık içerisinde olduğunu belirtti.

İnternet medyasının yaşadıkları sıkıntıların da konuşulduğu toplantıda, internet habercilerinin gazetecilerin yararlandığı haklardan yararlanamaması, internet haberciliği yapan gazetecilerin basın kartı alamaması, gazete, televizyon, radyo gibi klasik medyanın sorunlarını çözecek bir çatısının olmaması gibi sorunlar da dile getirildi. 

Toplantıya katılanlar arasında Moralhaber.net Yayın Yönetmeni Emrah İriç, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık, Cihan.com.tr Abone Sorumlusu Mustafa Bilen, Samanyoluhaber.com Yayın Yönetmeni Engin Sağ, Ensonhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Duygu Göktaş, Sonsayfa.com Genel Yayın Yönetmeni Baki Özışık ve daha bir çok internet sitesinin yayın yönetmeni katıldı.

Moralhaber.net / Akpartiistanbul.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com