Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti Hilvan, Akçakale ve Halfeti başkanları değişiyor

AK Parti Hilvan, Akçakale ve Halfeti başkanları değişiyor

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 22:33
AK Parti Hilvan, Akçakale ve Halfeti başkanları değişiyor

2012 yılının Şubat ayının 27’sine kadar tüm belde, ilçe ve il kongrelerini tamamlayacak olan Ak Parti’de bu günlerde hareketli dakikalar yaşanıyor.

 

Şanlıurfa İl Koordinatörü olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca Şanlıurfa’ya gelerek Akçakale İlçe Başkanı Naif Başak, Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan, Hilvan İlçe Başkanı Hüseyin Alkan ve Suruç ilçe teşkilatlarıyla birebir görüşerek, yeniden teşkilatların kurulması gerektiği yönünde rapor verdi.

 

Buna göre Akçakale, Halfeti ve Hilvan ilçe başkanları 3. dönem görev sürelerini tamamlayacak olmalarından dolayı Akçakale İlçe Başkanı Naif Başak, Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan, Hilvan İlçe Başkanı Hüseyin Alkan’ın Ak Parti Genel Merkezi tarafından bir sonraki genel kurulda aday gösterilemeyecekler.

 

AK PARTİ TÜZÜĞÜ NE DİYOR?

AK Parti tüzüğünün “Parti Adayı Olarak Seçilmiş Olanların Yeniden Adaylığı” başlıklı 132. maddesinde şu ifadeler yer alıyor: “AK Parti listelerinden aday gösterilip seçilmiş olan belediye başkanları ve milletvekilleri, en fazla üç dönem aday gösterilebilir. (Değişik 03.10.2003- Madde:8) Yapılacak seçimde, doğacak duruma bağlı olarak merkez yoklaması usulü ile aday belirlenmesinin zorunlu olması hali hariç olmak üzere, kontenjan adayı olarak seçilmiş olan kimse, aynı usulle tekrar aday gösterilemez” diyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com